7 Mecz BNBA już za nami, więc przedstawimy Wam teraz wszystkie informacje na jego temat.

Laydych Team vs Nowicki Team
78:73 (19:18 ; 22:23 ; 25:22 ; 12:10)

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana. W zespole Laydych Team 7 punktów zdobył kapitan tego zespołu, czyli Sebastian Laydych, w zespole Nowicki Team po 6 punktów zdobyli Wojciech Wawrzyniak i Krzysztof Nowicki. W II kwarcie w zespole Laydych Team za zdobywanie punktów zabrali się dwaj gracze AZS UTP, czyli Mateusz Kroll oraz Maciej Maławy. Obaj zdobyli łącznie 12 punktów z 22 zespołu a po pierwszej połowie na tablicy pojawił się remis po 41. W III kwarcie w zespole Nowicki Team ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Cezary Łapiński, który zdobył 8 z 22 punktów zespołu. Jednak bardziej zbilansowany atak w zespole Laydych Team sprawił, że po 30 minutach to zespół Sebastiana Laydycha prowadził 66:63. W IV kwarcie Wojciech Wawrzyniak próbował jeszcze odrobić stratę do rywali, ale mimo, że nie była ona za duża to zespół Laydych Team skutecznie odpowiadał na każde punkty rywali i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Laydych Team: Bielec Michał 16 (2), Kroll Mateusz 15, Laydych Sebastian 14 (2), Trafara Marcin 13 (2), Maławy Maciej 10, Brzykcy Wojciech 5, Brodziak Łukasz 2, Paliński Leszek 2, Modliński Miłosz 1, Śliwicki Michał 1.

Trener: Gierszewski Przemysław (5-2)

Nowicki Team: Nowicki Krzysztof 16 (2), Wawrzyniak Wojciech 15, Osiński Miłosz 11 (1), Łapiński Cezary 10, Kamieński Michał 7, Szafranek Wojciech 6, Bogucki Adam 6, Pilarski Arkadiusz 2, Pera Robert 0, Soszka Michał 0.

Trener: Skiba Grzegorz (1-4)

MVP: Sebastian Laydych (Piekarnia Bunia)

Zwycięzcą w Konkursie Rzutów za Trzy Punkty został Maciej Maławy z zespołu AZS UTP, który w finale tego konkursu pokonał w dogrywce Wojciecha Brzykcy.

Czy wiesz, że …….

– Sebastian Laydych zdobywając nagrodę MVP został pierwszym zawodnikiem w historii Meczu Gwiazd, który wygrał tą nagrodę jako zawodnik 1 ligi BNBA.

– Krzysztof Nowicki dzięki zdobyciu 16 punktów wskoczył na pierwsze miejsce na liście najlepszych strzelców w historii Meczu Gwiazd BNBA z 68 punktami na koncie. Drugi na tej liście jest Sebastian Grzesiński, który uzbierał 66 punktów.

– Maciej Maławy wygrywając Konkurs Rzutów za Trzy Punkty został pierwszym graczem, który dokonał tego dwukrotnie (2019 & 2022). Dodając do tego dwa zwycięstwa (2015 & 2017) w Konkursie Rzutów za Trzy Punkty w Przedsezonowym Turnieju o Puchar Zarządu BNBA Maciej został pierwszym graczem, który w dwóch głównych imprezach BNBA został najlepszym trójkowiczem.

Mecz ten był 7 rozgrywanym Meczem Gwiazd BNBA. Jak się okazało po raz kolejny zespół, który trafił więcej trójek w meczu wygrał spotkanie. Bilans w tej klasyfikacji wynosi 6-1. Jedyny wygrany mecz bez większej ilości trójek przez zespół zwycięski miał miejsce w 2020 roku.

Trener Przemysław Gierszewski po raz 7 prowadził Mecz Gwiazd BNBA. Jego bilans w tych spotkaniach wynosi 5-2. Dwie porażki miały miejsce w 2017 & 2021 roku.

rekordzistą pod względem rozegranych meczy w tej imprezie nadal pozostaje Jan Mieszkowski, który 5-krotnie wystąpił w Meczu Gwiazd w latach 2016-2020.