Extra Liga – Mecz o 1 miejsce – 2017

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem spotkania o 1 miejsce w Extra Lidze BNBA w roku 2017.

(1) sportznami.pl vs Jack Klub (6)
78:51 (22:17 ; 15:7 ; 21:14 ; 20:13)

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. W zespole Jack Klub 10 punktów zdobyła para Straszewski/Robak. W zespole sportznami.pl samodzielnie 10 punktów zdobył Krzysztof Nowicki, który bardzo dobrze wszedł w mecz trafiając 3 z 4 rzutów z gry oraz 3 z 4 rzutów osobistych. W II kwarcie nieskuteczna gra (2/12 z gry) oraz 11 strat zawodników Jack Klub sprawiła, że zespół ten przegrywał po pierwszej połowie różnicą 13 punktów. W II połowie niewiele się zmieniło. Zawodnicy sportznami.pl byli skuteczni na połowie przeciwnika, a niemoc strzelecka Jack Klub przekładała się na wynik spotkania. W IV kwarcie przewaga sportznami.pl wzrosła do 27 punktów i było już wiadomo, która drużyna wygra ten mecz. Najwięcej punktów w zespole sportznami.pl zdobył Krzysztof Nowicki, który został wybrany MVP spotkania, a MVP sezonu regularnego Adam Rydwelski zapisał na swoim koncie 13 punktów, 10 asyst, 6 zbiórek oraz 4 przechwyty.

* Dla zespołu sportznami.pl jest to pierwsze Mistrzostwo BNBA. Poprzednie dwie próby jego zdobycia w latach 2006 & 2015 były nieudane.

* Zespół sportznami.pl dołączył do takich mistrzowskich ekip jak: Revolution, Promex, Armagedon, AZS WSG, Jack Klub, Kotłorem.

* Po raz drugi w historii zagrały ze sobą zespoły z miejsc 1-6 i po raz drugi zwycięsko z tej potyczki wyszedł zespół, który po sezonie regularnym zajął pierwsze miejsce. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w roku 2011, kiedy to Dach i Styl (obecnie Jack Klub) pokonał CM UMK.

* MVP spotkania został wybrany Krzysztof Nowicki, który zdobył 21 punktów.

* Michał Bielec, Adam Rydwelski oraz Leszek Szukalski to zawodnicy, którzy najdłużej czekali na Mistrzostwo BNBA. Cała trójka gra w BNBA od początku założenia ligi i po 15 latach mogli cieszyć się 1 Mistrzostwa w swojej karierze.

* Dla Marka Kipera jest to 4 wygrany Finał BNBA. Marek zdobywał Mistrzostwo w latach 2006 & 2007 & 2008 grając w zespole AZS WSG.

* Dla Macieja Dolota to 3 Mistrzostwo BNBA. Poprzednie dwa Maciej zdobył będąc zawodnikiem Kotłoremu w roku 2014 & 2015.

* Sebastian Straszewski i Wojciech Wawrzyniak to jedynie zawodnicy w BNBA, którzy zagrali w Finałach z trzema różnymi drużynami. Sebastian grał w Finale występując w sportznami.pl (wtedy jako Magellan w 2006 roku), Kotłoremie w latach 2009/2010 i 2012/2015 oraz w Jack Klub w 2017 roku. Natomiast Wojtek grał w Finale występując w Promexie w 2004 roku, w sportznami.pl w 2015 roku i w Jack Klub w 2017 roku.