Extra Liga – Mecz o 3 miejsce – 2017

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem spotkania o 3 miejsce w Extra Lidze BNBA w roku 2017.

Okole/Optal Developer vs Żaroodporni
62:57 (14:23 ; 19:14 ; 18:12 ; 11:8)

Początek meczu należał do Żaroodpornych którzy pod koniec I kwarty prowadzili 23:11. Mimo, że w II kwarcie Maciej Maławy zdobył 12 z 19 punktów swojego zespołu to Żaroodporni nadal prowadzili po 20 minutach. W drugiej połowie wspomniany wcześniej Maciej Maławy ponownie wziął na siebie ciężar zdobywania punktów co przełożyło się na wynik spotkania. Najpierw zawodnicy Okole/Optal Developer doprowadzili do remisu, a w samej końcówce spotkania zachowali więcej zimnej krwi i wygrali spotkanie różnicą 5 punktów. W całym spotkaniu Maciej Maławy zdobył 27 punktów i zanotował 19 zbiórek, a Marcin Dłuski także zanotował double-double notując 12 punktów i 13 zbiórek. W przegranym zespole Sebastian Grzesiński zdobył 22 punkty, a Jakub Lorenc 13. 20 zbiórek zanotował Konrad Kopacz, ale to nie wystarczyło, aby wygrać spotkanie. Tym samym Okole/Optal Developer zajął 3 miejsce w sezonie 2016/2017.