Extra Liga – Mecz o 3 Miejsce (2018)

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem spotkania o 3 Miejsce w Extra Lidze po sezonie 2017/2018.

(3) Jack Klub vs CM UMK (5)
119:57 (33:15 ; 31:18 ; 27:13 ; 28:11)

Już kilka pierwszych minut tego spotkania pokazało, że zespół Jack Klub myśli tylko o zwycięstwie w tym spotkaniu. Bardzo dobrze w mecz wszedł Paweł Robak, który zdobył 8 punktów, a pozostali zawodnicy zdobyli 25. Zespół CM UMK odpowiedział 15 rzuconymi punktami, a I kwarta zakończyła się wygraną Jack Klub 33:15. W II kwarcie wszystko wyglądało podobnie. Skutecznie grający Jack Klub ponownie rzucił ponad 30 punktów w kwarcie tracąc 18, a najlepszym strzelcem w tych 10 minutach ponownie był Paweł Robak – 7. W drugiej połowie zawodnicy Jack Klub powiększali swoją przewagę z minuty na minutę i można powiedzieć, że nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom. Mecz zakończył się wygraną Jack Klub różnicą 62 punktów, a cały zespół rzucał z 67% skutecznością za 2 (36/53) oraz 46% skutecznością za 3 (13/28). Warty zauważenia jest też fakt, że Jack Klub zanotował 38 asyst z czego 12 należało do Łukasza Kaźmierskiego. W zespole CM UMK najwięcej punktów zdobył Jan Mieszkowski – 18, ale to nie wystarczyło, aby w tym dniu nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Paweł Robak – 26. Tym samym Jack Klub zdobył brązowy medal w Extra Lidze BNBA po raz 3 w historii tego zespołu.