Extra Liga Play-off 2017 – Półfinał

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami spotkań półfinałowych play-off 2017 w Extra Lidze.

(1) sportznami.pl vs Okole/Optal Developer (4)
99:64 (23:15 ; 27:12 ; 22:17 ; 27:20)

Zespół sportznami.pl od początku spotkania chciał narzucić swoje tempo gry i to się udało. Pierwsza połowa w wykonaniu zawodników tego zespołu była bardzo udana. Zespołowa koszykówka przełożyła się na 16 asyst w pierwszych 20 minutach meczu, a wynik na tablicy – 50:27 – nie wróżył najlepiej zawodnikom przeciwnego zespołu. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Nieskuteczne akcje Okole/Optal Developer kończyły się kontrami zawodników sportznami.pl co przełożyło się na wynik końcowy. Spotkanie zdecydowanie wygrał zespół sportznami.pl, w którym bardzo dobrze pokazał się Karol Maciakiewicz, który zdobył 27 punktów trafiając 10 z 15 rzutów z gry oraz 7 z 11 osobistych. Wspierał go także Krzysztof Nowicki, który na swoim koncie zapisał 22 punkty trafiając 9 z 14 rzutów. W zespole Optal Developer najlepszym strzelcem był Maciej Maławy, który zdobył 31 punktów, ale to nie wystarczyło by wprowadzić swój zespół do Finału BNBA.

(6) Jack Klub vs Żaroodporni (2)
55:49 (10:7 ; 17:12 ; 15:18 ; 13:12)

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Początek meczu stał pod znakiem obrony, ponieważ oba zespoły zdołały zdobyć zaledwie 17 punktów. W II kwarcie Sebastian Straszewski zdobył 8 z 17 punktów zespołu i wyprowadził Jack Klub na prowadzenie 27:19 po pierwszej połowie. Mimo 13-punktowej straty w trakcie III kwarty Żaroodporni się nie poddali i byli w stanie doprowadzić do remisu po 37. Jednak od tego momentu ponownie inicjatywę przejęli zawodnicy Jack Klub i na początku IV kwarty prowadzili 42:37. Mimo starań Żaroodporni nie byli w stanie już wyrównać, a Jack Klub kontrolował wynik już do samego końca wygrywając mecz różnicą 6 punktów, a tym samym awansował do Finału BNBA.