Wyniki i opisy spotkań po 1 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2017/2018.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 1 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2017/2018.

sportznami.pl vs OZD Agawa
65:58 (19:14 ; 17:10 ; 11:13 ; 18:21)

Zespół sportznami.pl nie przegrał 7 z rzędu spotkań rozpoczynających sezon. Żeby przedłużyć tą serię musieli się trochę napracować. W zespole OZD Agawa pod koszami dwoił się i troił Michał Kamieński, który zdobył 20 punktów trafiając 8 z 15 rzutów i notując 13 zbiórek. Wspierał go Paweł Burschel, który na swoim koncie zapisał 15 punktów, 6 zbiórek oraz 6 asyst. Jak się okazało to nie wystarczyło. Zespół sportznami.pl zanotował 16 asyst z czego 10 należało do Adama Rydwelskiego, a Karol Maciakiewicz zdobył 18 punktów. Mimo wygranej drugiej połowy zespół OZD Agawa nie był w stanie dogonić rywali i schodził z boiska pokonany. Zespół sportznami.pl zanotował już 12 zwycięstwo na otwarcie sezonu przy zaledwie 1 porażce.

Statystyki z tego spotkania:

Extra Liga 2017/2018: OZD Agawa vs sportznami.pl

AZS UTP vs IQOR Basket Team
51:46 (11:5 ; 3:18 ; 17:8 ; 20:15)

Zespół AZS UTP po rocznej przerwie powrócił w szeregi Extra Ligi i już na początku musiał stoczyć ciężki bój o pierwszą wygraną. Zespół IQOR Basket Team przegrał I kwartę różnicą 6 punktów, ale w II odsłonie zagrał skuteczniej w obronie zatrzymując rywali na zaledwie 3 punktach. Sami zdobyli punktów 18 i po pierwszej połowie prowadzili 23:14. W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się nowy nabytek AZS UTP Sebastian Grzesiński, który zdobył 14 z 37 punktów zespołu prowadząc go do ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Extra Liga 2017/2018: IQOR Basket Team vs AZS UTP

Jack Klub vs Żaroodporni
50:42 (16:10 ; 13:11 ; 11:6 ; 10:15)

Przez pierwsze trzy kwarty tego meczu zawodnicy Jack Klub kontrolowali przebieg spotkania. Jednak w ostatniej kwarcie trochę chaosu zagościło w zespole Jack Klub i z 18-punktowej przewagi zrobiło się zaledwie 9 punktów. Jednak zespołowi Żaroodpornych nie wystarczyło już czasu, aby dogonić rywali. Wynik ustalił Tomek Welchowski, który rzutem za trzy zniwelował przewagę do 8 punktów. W zespole Żaroodpornych najlepszym strzelcem był Mateusz Józefczyk, który zdobył 14 punktów, a w Jack Klub Wojciech Wawrzyniak, który zdobył 13 punktów prowadząc swój zespół do pierwszej wygranej w tym sezonie.

Extra Liga 2017/2018: Jack Klub vs Żaroodporni

Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs Hunger Development
56:49 (10:16 ; 16:12 ; 10:8 ; 20:13)

Na zakończenie kolejki oba zespoły sprawiły, że żaden kibic zgromadzony na hali nie mógł się nudzić. Pierwsza połowa minimalnie wygrana przez Hunger Development pokazała, że zawodnicy zespołu Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka nie będą mieli łatwego zadania w odniesieniu zwycięstwa na rozpoczęcie sezonu. Jednak w drugiej połowie nowy nabytek zespołu – Marcin Kubacki – zdobył 9 ze swoich 13 punktów, a Maciej Maławy dołożył ich 8 prowadząc tym samym Cegielnię do ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Extra Liga 2017/2018: Hunger Development vs Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka