Wyniki i opisy spotkań po 3 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2018/2019.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 3 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2018/2019.

 

Jack Klub vs POLFLAM Żegluga Nakło
52:47

Dla obu zespołów było to 6 spotkanie w Extra Lidze BNBA. Ostatni raz oba zespoły rozegrały mecz 17 grudnia 2011 roku. Poprzednie 5 spotkań zakończyło się wygraną Jack Klub. Tym razem, po powrocie do Extra Ligi zespół z Nakła miał plan, aby wygrać ten mecz. Na 7 minut przed końcem spotkania Żegluga traciła do przeciwnika zaledwie 3 punkty – 37:40. Jednak od tego momentu Jack Klub zdobył 12 punktów tracąc 3 i wyszedł na prowadzenie 52:40. Zespół Żeglugi próbował jeszcze dogonić rywali, ale nie starczyło czasu i mecz zakończył się różnicą 5 punktów. Dla Jack Klub Wojciech Wawrzyniak zanotował 13 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst oraz 3 przechwyty, a dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Michał Soszka – 11, a Bartosz Bajerski zanotował 8 punktów oraz 15 zbiórek.

 

 

 

 

Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs Żaroodporni
62:53

Żaroodporni po dwóch zwycięstwach z rzędu liczyli na kolejną wygraną. Jednak Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka miała w tym dniu inne plany. Na początku IV kwarty po punktach Darka Kozłowskiego na tablicy pojawił się wynik po 37. W tym momencie zaczęło się show w wykonaniu Radosława Jagódki, który zdobył w ostatnich 10 minutach spotkania 15 z 25 punktów zespołu i poprowadził go do zwycięstwa. Radek był prawie nieomylny trafiając 2 z 3 rzutów za 2, 3 z 3 rzutów za trzy oraz 2 z 2 rzutów osobistych. Żaroodporni nie byli w stanie go powstrzymać i tym samym doznali 9-punktowej porażki.

 

 

 

IQOR Basket Team vs Predators
44:42

Po dwóch porażkach z rzędu zespół IQOR Basket Team chciał odnieść pierwszą wygraną w sezonie. Tym razem przeciwnikiem tego zespołu był debiutant w Extra Lidze – zespół Predators, który jednak nie poddał się bez walki. Na 30 sekund przed końcem Predators prowadzili 42:41. Jednak w ostatniej akcji IQOR Basket Team zaufał Robertowi Nowickiemu, który trafił za trzy punkty i wyprowadził swój zespół na 2-punktowe prowadzenie. W ostatniej akcji meczu Marcin Kasperowicz próbował uratować Predators od porażki, ale jego rzut za trzy punkty był niecelny. Wspomniany wcześnie Robert Nowicki był najlepszym strzelcem spotkania i zapisał na swoim koncie 15 punktów. Dla Predators Michał Marczyński zdobył 14 punktów, ale to nie wystarczyło, aby pokonać rywali.

 

 

 

sportznami.pl vs E-kancelaria/Iron Team
76:50

Zespół sportznami.pl w dwóch pierwszych spotkaniach nie dał większych szans swoim rywalom. Tak było i w tym meczu. Zawodnicy sportznami.pl trafili 11 z 20 rzutów za trzy punkty, a ich prowadzenie w meczu zwiększało się z minuty na minutę. Duża w tym zasługa Filipa Joachimiaka, który zdobył 21 punktów oraz Artura Klimkiewicza, który zapisał na swoim koncie 17 punktów. W ataku wspierał ich Krzysztof Nowicki, który trafił 3 z 4 rzutów za 2 oraz 3 z 4 rzutów za 3. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Bartosz Stefański – 17, ale nie wystarczyło to, aby nawiązać z przeciwnikiem wyrównaną walkę.

 

 

 

AZS UTP vs CM UMK
59:46

W spotkaniu tym po raz pierwszy przeciwko swojemu byłemu zespołowi wystąpił Patryk Krykant i Mikołaj Ziemiński. Jednak to Patryk miał po tym meczu więcej powodów do radości. Mimo problemów z faulami Patryk zapisał na swoim koncie 11 punktów trafiając 5 z 6 rzutów za 2, 8 zbiórek oraz 4 asysty. Jednak w IV kwarcie AZS UTP do zwycięstwa poprowadził ktoś inny. Michał Muchewicz zdobył 10 ze swoich 15 punktów w tej części spotkania i poprowadził AZS UTP do pierwszego zwycięstwa w sezonie. Dla pokonanych 17 punktów zdobył Jan Mieszkowski, ale był on jedynym zawodnikiem z wynikiem dwucyfrowym na swoim koncie co niewątpliwie wpłynęło na wynik spotkania.

 

Przewinienia techniczne:

Dolot Maciej (sportznami.pl)