Wyniki i opisy spotkań po 4 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2018/2019.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 4 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2018/2019.

sportznami.pl vs IQOR Basket Team
114:63

Pierwsza kwarta tego spotkania nie pozostawiła złudzeń kto wygra to spotkanie. Zawodnicy sportznami.pl trafili 14 z 19 rzutów zdobywając 32 punkty. W odpowiedzi IQOR zdobył zaledwie 6 punktów. II kwarta mimo, że była remisowa to nic nie zmieniła – zespół sportznami.pl nadal miał przewagę, której zawodnicy IQOR Basket Team nie byli w stanie odrobić. W drugiej połowie o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał sobie Artur Klimkiewicz, który trafił 5 z 9 rzutów za trzy, a Krzysztof Nowicki trafił 10 z 13 rzutów z gry dorzucając 22 punkty w tej części spotkania. Adam Rydwelski dołożył 10 z 15 asyst w tej części spotkania, a jego zespół wygrał drugą połowę 61:36. Do wspomnianej trójki 28 punktów i 14 zbiórek dorzucił Michał Bielec i zespół sportznami odniósł kolejne łatwe zwycięstwo w tym sezonie. Dla IQOR Basket Team 17 punktów zdobył Miłosz Osiński, a 16 punktów dorzucił Robert Nowicki.
Trzeba odnotować, że zespół sportznami.pl nie pierwszy raz tak wysoko wygrał z IQOR Basket Team. Oto wyniki poprzednich spotkań tych zespołów:

2016-10-09 71:31
2017-01-22 104:31
2017-10-22 102:39
2018-02-03 92:45

Podsumowując, zespół sportznami.pl rzucił najwięcej punktów w dotychczasowych potyczkach z IQOR Basket Team. IQOR Basket Team natomiast zdobył najwięcej punktów w pojedynkach ze sportznami.pl.
Jednak 114 punktów zdobytych to nie jest najwyższa zdobycz punktowa sportznami.pl. W sezonie 2006/2007, a dokładniej 10 grudnia 2006 roku zawodnicy sportznami.pl (wtedy jako No Name) zdobyli 140 punktów grając przeciwko VIII LO (140:32) co jest rekordem BNBA współdzielonym z zespołem Revolution (1 marca 2003 roku – 140:38 z zespołem Łowcy).

Żaroodporni vs POLFLAM Żegluga Nakło
63:55

Pierwsza połowa tego spotkania należała do zawodników z Nakła. 10 z 30 punktów zespołu zdobył Grzegorz Woliński, a jego zespół prowadził 30:22. Jednak w drugiej połowie Żaroodporni odrobili stratę i na 2 minuty przed końcem meczu doprowadzili do remisu po 52. Od tego momentu zawodnicy Żeglugi zdołali zdobyć zaledwie 3 punkty tracąc 11, a to przełożyło się na końcowy wynik spotkania. W zespole Żaroodpornych Dawid Jeszke zdobył 16 punktów, a Sławomir Bąk dorzucił 14 punktów. Dla pokonanych Bolesław Sobieszczyk rzucił 13 punktów, a Dawid Kapsa dorzucił punktów 11. To jednak nie wystarczyło, aby wygrać to spotkanie.

AZS UTP vs E-kancelaria/Iron Team
63:58

Przez pierwsze trzy kwarty tego spotkania zespół AZS UTP powiększał swoją przewagę, która nawet po 2 minutach IV kwarty wynosiła 16 punktów. Jednak zespół E-kancelaria/Iron Team się nie poddał. Krzysztof Jasiński zdobył 14 punktów trafiając 4 razy za trzy punkty co pozwoliło zniwelować przewagę AZS UTP do zaledwie 3 punktów na 47 sekund przed końcem spotkania. Jednak 2 rzuty osobiste Michała Muchewicza z AZS UTP przy niecelnych próbach Iron Team sprawiły, że pogoń E-kancelarii była nieskuteczna. Dla AZS UTP najwięcej punktów zdobył Patryk Krykant – 17, a dla Iron Team także 17 zanotował Bartosz Stefański.

Jack Klub vs Predators
52:41

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Zespół Predators, który debiutuje w Extra Lidze, starał się odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po celnym rzucie za trzy punkty Michała Marczyńskiego Predators prowadzili 3:0. Ta sytuacja zmieniła się dopiero na 4 minuty przed końcem I kwarty kiedy to Wojciech Wawrzyniak trafił za trzy punkty i doprowadził do remisu. Przez kolejne 24 minuty trwała bardzo wyrównana walka i po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 33:32 dla Predators. W IV kwarcie jednak bardziej doświadczony zespół Jack Klub przeprowadził kilka skutecznych akcji, które sprawiły, że zawodnicy tego zespołu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Dla Jack Klub najwięcej punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak – 16, a dla Predators Marcin Kasperowicz – 10.

Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs CM UMK
57:42

Pierwsza kwarta tego meczu była bardzo udana dla zawodników CM UMK. Duża w tym zasługa Artura Gliszczyńskiego, który zdobył 7 z 17 punktów zespołu. W II kwarcie jednak przypomniał o sobie Maciej Maławy, który zdobył 7 punktów na 100% skuteczności co sprawiło, że Cegielnia przegrywała zaledwie 2 punktami. W III kwarcie nieskuteczną grę CM UMK wykorzystali zawodnicy Cegielni, którzy wygrali kwartę różnicą 10 punktów. W IV kwarcie nic się nie zmieniło – zawodnicy CM UMK nie trafili wszystkich 6 rzutów za trzy, a ich przeciwnicy wykorzystali to powiększając swoją przewagę do 15 punktów. Cegielnia wygrała to spotkanie, a najlepszym strzelcem meczu został Maciej Maławy, który zdobył 19 punktów. Dla CM UMK 16 punktów zapisał na swoim koncie Artur Gliszczyński jednak nie uchroniło to jego zespołu od kolejnej porażki.