1 Liga – Finał 2018 – E-kancelaria/Iron Team vs Predators

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem spotkania Finałowego w 1 Lidze po sezonie 2017/2018.

(5) E-kancelaria/Iron Team vs Predators (6)
77:71 (13:19 ; 26:13 ; 17:17 ; 21:22)

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo udana dla zespołu Predators. 9 punktów zdobył Wojciech Gorczyca, 5 dorzucił Rafał Glasner, a Predators prowadzili różnicą 6 punktów. W II kwarcie E-kancelaria odrobiła stratę do przeciwnika głównie dzięki postawie Pawła Kudlińskiego, który zdobył 7 punktów oraz Kamila Romeckiego, który wykorzystał wszystkie 6 rzutów wolnych. Iron Team wygrał tą kwartę 26:13 i po pierwszej połowie prowadził 39:32. W III kwarcie nic się nie zmieniło. Oba zespoły zagrały na remis i zdobyły po 17 punktów. Ostatnia kwarta przyniosła wiele emocji. Mimo, że na 7 minut przed końcem E-kanceleria prowadziła różnicą 16 punktów (67:51) to Predators się nie poddali. 18 z ostatnich 20 punktów zespołu zdobył Wojciech Gorczyca i na 30 sekund przed końcem zrobiło się 74:71 dla E-kancelarii. Jednak na więcej sił nie starczyło. 3 osobiste po faulach Predators wykorzystali przeciwnicy i to zespół E-kancelaria/Iron Team mógł się cieszyć z Mistrzostwa 1 Ligi BNBA oraz awansu do Extra Ligi. Najwięcej punktów (26) dla zwycięzców zdobył Paweł Kudliński, który trafił 6/10 za trzy punkty, a to przyczyniło się do tego, że Paweł został wybrany MVP tego spotkania. MVP sezonu regularnego Bartosz Stefański dołożył 20 punktów, 12 zbiórek oraz 5 asyst. Warto odnotować też fakt, że Kamil Romecki, który zdobył w tym meczu 11 punktów został pierwszym zawodnikiem w historii BNBA, który zdobył Mistrzostwo 1 i Extra Ligi (w 2011 roku z zespołem Dach i Styl). Dla pokonanych Wojciech Gorczyca zdobył 29 punktów w 29 minut, a Rafał Glasner zaliczył 18 punktów i 5 asyst. Niestety to nie wystarczyło, aby wygrać to spotkanie.

Zapraszamy także do zapoznanie się z relacją ze spotkań finałowych w TVP Bydgoszcz:

Na pocieszenie zawodnicy Predators mają jeszcze szansę na awans do Extra Ligi bo przed nimi spotkanie barażowe z Hunger Development, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 czerwca w hali WSG o godzinie 19:00.