1 Liga – Mecz o 1 miejsce – 2017

Zapraszamy do zapoznania się z opisem spotkania o 1 miejsce w 1 Lidze BNBA w roku 2017.

(2) AZS UTP vs Bohamet (4)
49:47 (14:14 ; 5:9 ; 14:11 ; 16:13)

Wielu emocji dostarczyły oba zespoły kibicom zgromadzonym w hali Artego. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem. Jednak w II kwarcie przypomniał o sobie MVP sezonu regularnego Michał Muchewicz, który zdobył 7 z 9 punktów zespołu co ciekawe wszystkie punkty padły z linii rzutów wolnych. W III kwarcie zespół AZS UTP odrobił stratę do rywala głównie za sprawą Tomasza Płaczkiewicza, który zdobył 7 z 14 punktów zespołu, a AZS UTP przegrywało już zaledwie jednym punktem – 34:33. W IV kwarcie trwała bardzo wyrównana walka, a oba zespoły walczyły kosz za kosz. Na 3 minuty przed końcem spotkania mieliśmy remis po 40. Inicjatywę przejęli zawodnicy AZS UTP, którzy chwilę później prowadzili nieznacznie bo jednym punktem, ale Artur Zemło trafiając swoją jedyną trójkę w tym spotkaniu na 25 sekund przed końcem powiększył prowadzenie do 4 punktów – 48:44. Od tego momentu trwała walka na rzuty osobiste. Na 5 sekund przed końcem spotkania przy stanie 49:47 Mikołaj Ziemiński nie trafił dwóch rzutów wolnych i ostatnią szansę na oddanie rzutu mieli zawodnicy Bohametu. Piłka trafiła w ręce Michała Muchewicza, który jedynie co mógł zrobić to oddać rzut z 3/4 boiska, która niestety okazał się niecelny. Tym samym zespół AZS UTP zdobył Mistrzostwo 1 Ligi i awansował po rocznej przerwie do Extra Ligi.

MVP spotkania został wybrany Paweł Pawlicki, który zanotował 18 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty oraz 2 bloki.

Bohamet ma jeszcze szansę na awans do Extra Ligi. Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, w niedzielę o godzinie 18:00 rozegra spotkanie barażowe z IQOR Basket Team. Wygrany zespół zagra w Extra Lidze w sezonie 2017/2018.