1 Liga Play-off 2017 – Półfinał

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami spotkań półfinałowych play-off 2017 w 1 Lidze.

(4) Bohamet vs Lifocolor SISU Leśne (1)
54:51 (13:10 ; 14:12 ; 16:8 ; 11:21)

Przez pierwsze trzy kwarty tego spotkania zespół Bohametu kontrolował przebieg meczu prowadząc momentami różnicą 17 punktów. W IV kwarcie zespół Lifocolor SISU Leśne próbował odrobić stratę zmniejszając przewagę do kilku punktów. Jednak w tym dniu to nie wystarczyło. Bohamet dowiózł zwycięstwo do końca i mógł cieszyć się z awansu do Finału BNBA 1 Ligi. Bohamet do zwycięstwa poprowadził ponownie Michał Muchewicz, który zapisał na swoim koncie 14 punktów oraz 17 zbiórek.

(2) AZS UTP vs Predators (6)
80:65 (18:14 ; 15:18 ; 23:16 ; 24:17)

Zespół Predators niespodziewanie przemknął przez 1 rundę play-off i zameldował się w półfinale. Jak się okazało przeciwnik postawił bardzo twarde warunki, ale mimo to pierwsza połowa zakończyła się wygraną AZS UTP zaledwie 1 punktem. W III kwarcie Mateusz Kroll i Bartłomiej Owczarek zdobyli po 8 punktów trafiając 7 z 10 rzutów za 2 i wyprowadzili swój zespół na jeszcze większe prowadzenie. Po 30 minutach AZS UTP prowadziło 56:48. W IV kwarcie Marcin Kasperowicz i Wojciech Gorczyca próbowali odrobić stratę swojego zespołu, ale ich 12 punktów w tej kwarcie nie wystarczyło. W zespole AZS UTP 12 z 24 punktów zespołu zdobył Paweł Pawlicki i tym samym poprowadził swój zespół do 15-punktowej wygranej. Zespół AZS UTP awansował do Finału BNBA, a Predators zagra w meczu o 3 miejsce.