1 Liga Play-off 2019 – FINAŁ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem meczu o Mistrzostwo w 1 Lidze BNBA.

(4) Starzy Kumple vs Bohamet (2)
66:61 (15:11 ; 14:19 ; 18:8 ; 19:23)

Dla Bohametu w ciągu dwóch lat po raz drugi pojawiła się szansa na awans do Extra Ligi. Jednak ich przeciwnicy – Starzy Kumple – nie przez przypadek znaleźli się w Finale. Pokazała to pierwsza połowa, która była bardzo wyrównana i zakończyła się 1-punktowym prowadzeniem Bohametu. Jednak w III kwarcie Jakub Truszczyński oraz Tomasz Szrejber zatroszczyli się o to, aby to Starzy Kumple byli bliżej awansu na 10 minut przed końcem meczu. Obaj zdobyli 12 z 18 punktów zespołu i wyprowadzili go na 9 punktowe prowadzenie. W IV kwarcie Tomasz Bednarski i Łukasz Nowicki próbowali odrobić stratę swojego zespołu zdobywając 15 z 23 punktów dla Bohametu, ale to nie wystarczyło. Starzy Kumple w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i to oni wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Tym samym awansowali do Extra Ligi BNBA wygrywając spotkanie 66:61. MVP tego spotkania został wybrany Jakub Truszczyński, który w całym meczu zdobył 22 punkty trafiając 8 z 16 rzutów.