Wyniki i opisy spotkań po 2 kolejce w 1 Lidze.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 2 kolejce w 1 Lidze.

IV LO Emeryci i Renciści vs Basket Górzyskowo
48:46 (11:10 ; 8:6 ; 12:7 ; 17:23)

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a bardzo dobre spotkanie po stronie IV LO rozgrywał Marek Cukras, który w całym spotkaniu uzbierał 21 punktów przy bardzo dobrej skuteczności – 8/10 za 2. Jednak mimo tak dobrej gry zespół Basket Górzyskowo walczył do samego końca. Dzięki punktom Łukasza Nowickiego na 10 sekund przed końcem IV LO prowadziło już zaledwie 1 punktem. Na 8 sekund przed końcem faulowany był Arkadiusz Pilarski, który wykorzystał 1 rzut wolny i prowadzenie IV LO wzrosło do 2 punktów. Do końca spotkania zawodnicy Basket Górzyskowa nie byli w stanie już nic zrobić i pierwsze zwycięstwo w sezonie powędrowało na konto IV LO.

Lindhorst/Bisrto Spiżarnia vs Iron Team
50:42 (6:9 ; 18:5 ; 7:8 ; 19:20)

7 sezonów w 1 lidze w latach 2003/2009 Bartosza Prietza w BNBA teraz owocuje doświadczeniem, które w tym meczu bardzo się przydało. Świadczyć może o tym jego zdobycz punktowa w tym spotkaniu – 24 zdobyte punkty, 9/12 za 2 i 6/7 za 1. Dodać do tego można 5 zbiórek oraz 5 przechwytów, a to wszystko przełożyło się na 8-punktowe zwycięstwo zespołu Lindhorst/Bistro Spiżarnia.

Hunger Development vs SISU Sport Bydgoszcz
57:50 (16:12 ; 10:11 ; 14:17 ; 17:10)

Czy wygranie spotkania z 21 stratami na koncie jest możliwe? Zawodnicy Hunger Development udowodnili, że tak. Do zwycięstwa przyczynił się na pewno występ Michała Panasiuka, który zdobył 9 punktów i zanotował 9 asyst. Łukasz Makarewicz oraz Mariusz Bakalarz zebrali odpowiednio 10 i 12 piłek z tablicy, a to wszystko przełożyło się na 7-punktową wygraną.

IQOR Basket Team vs Pretendenci
41:29 (2:10 ; 19:5 ; 8:9 ; 12:5)

Zawodnicy IQOR Basket Team nie rozpoczęli najlepiej tego spotkania, a Pretendenci to wykorzystali wychodząc na 8-punktowe prowadzenie. Jednak w 2 kwarcie Wojciech Nowak zdobył 7 z 19 punktów zespołu i zespół IQOR Basket Team wygrał pierwszą połowę 21:15. W drugiej połowie Pretendenci nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami, tym samym notując 2 porażkę w sezonie.

Żegluga Nakło vs Komandor
46:40 (12:10 ; 18:11 ; 5:12 ; 11:7)

Karol Kufel i Michał Nowak zdobyli po 13 punktów w tym spotkaniu, a na zbieraniem piłek z tablic zajął się Karol Kufel, który uzbierał ich 19 z czego 8 w ataku. Taka postawa wspomnianych wcześniej zawodników sprawiła, że zespoł z Nakła wygrał spotkanie różnicą 6 punktów.