Wyniki i opisy spotkań po 3 kolejce w 1 Lidze w sezonie 2018/2019.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 3 kolejce w 1 Lidze w sezonie 2018/2019.

Zbiórki 27:25 dla Starych Kumpli
Jednak ktoś musiał wygrać to spotkanie, a jak się okazało wszystko wyjaśniło się w ostatniej kwarcie spotkania. Na 5 minut przed końcem meczu Starzy Kumple prowadzili 49:40. Jednak Bohamet się nie poddał i dzięki skutecznej grze doprowadził do remisu po 54 na kilka sekund przed końcem. Piłka była w rękach Starych Kumpli, ale Łukasz Domański przechwycił piłkę, która trafiła do Łukasza Nowickiego. Ten faulowany wykorzystał dwa rzuty wolne i poprowadził swój zespół do ciężko wywalczonej wygranej.

Showtime vs Husaria Basket Team
40:38

Zespół Showtime chciał zrobić wszystko, aby odnieść kolejne zwycięstwo w sezonie. Na 6 minut przed końcem na tablicy widniał wynik 38:27 dla Showtime. Jednak od tego momentu Husaria Basket Team zabrała się za odrabianie strat. Pogoń prawie się udała – Husaria zdobyła 11 punktów tracąc zaledwie 2. Jednak to nie wystarczyło. Kilka błędów w samej końcówce sprawiło, że Showtime „dowiózł” zwycięstwo do końca. Dla Showtime Kajtek Kaczmarek zdobył 10 punktów, a Remigiusz Piwowarski 8 punktów i 11 zbiórek. Dla pokonanych Kacper Woźniak zanotował 10 punktów. Zespół Husarii zanotował w tym meczu 27 strat co niewątpliwie przyczyniło się do porażki.

Leśne vs OZD Agawa
39:37

Oba zespoły rozegrały niezwykle wyrównane spotkanie. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na prowadzenie większe niż 6 punktów. Na 2 minuty przed końcem zespół OZD Agawa prowadził 34:33. Jednak Tomasz Tojek zdobywając 4 punkty z rzędu wyprowadził Leśne na prowadzenie, a Jakub Gramowski dorzucił kolejne 4 punkty i poprowadził Leśne do 2-punktowego zwycięstwa.

IV LO Emeryci i Renciści vs Destroyers
61:44

Zespół Destroyers jak każdy nowy zespół w lidze BNBA nie ma łatwego początku sezonu. Zespół IV LO nie miał zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy. Mimo, że pierwsza kwarta była bardzo udana dla Destroyers to zawodnicy tego zespołu nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. W 2, 3 i 4 kwarcie postarał się o to Rafał Szulakowski i Maciej Jankowski. Pierwszy zdobył 15 punktów, a drugi 14. Dzięki grze tych dwóch zawodników IV LO nie dość, że zdołało odrobić stratę to jeszcze zwyciężyło spotkanie różnicą 17 punktów.