Wyniki i opisy spotkań po 4 kolejce w 1 Lidze w sezonie 2018/2019.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 4 kolejce w 1 Lidze w sezonie 2018/2019.

Leśne vs Showtime
52:33

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo nieskuteczna z obu stron. Oba zespoły trafiły zaledwie 4 z 27 rzutów z gry co przełożyło się na niski wynik w tej kwarcie – 6:5. W II kwarcie zespół Showtime kontynuował nieskuteczną grę, a Leśne to wykorzystało wygrywając ten fragment meczu 13:4. W III kwarcie Jakub Pawiński z Showtime zdobył 7 z 16 punktów zespołu, a strata do rywali wynosiła już tylko 7 punktów. Jednak w IV kwarcie przypomniał o sobie Maciej Tworkiewicz, który zdobył 10 z 20 punktów zespołu i poprowadził Leśne do zwycięstwa. Maciej razem z Adamem Domagalskim zdobyli po 14 punktów. Dla Showtime najwięcej punktów – po 7 – zdobyli Remigiusz Piwowarski oraz Jakub Pawiński.

Husaria Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
57:45

Po 3 porażkach z rzędu zawodnicy zespołu Husaria Basket Team chcieli wreszczie odmienić złą passę. W I kwarcie tego spotkania Daniel Rowinias zdobył 9 z 22 punktów Husarii, a przeciwnicy rzucili zaledwie 5 trafiając 1 z 14 rzutów z gry. W II i III kwarcie zawodnicy IV LO grali skuteczniej i to przyniosło efekt. Przed IV kwartą tracili 7 punktów do rywali co dobrze wróżyło na najbliższe 10 minut. Jednak mimo, że IV LO było w stanie zbliżyć się na 4 punkty (43:47) to zawodnikom tego zespołu nie udało się doprowadzić do remisu. Od tego momentu Husaria zdobyła 8 punktów tracąc zaledwie 2 i zawodnicy tego zespołu mogli się cieszyć z pierwszej w tym sezonie zwycięstwa. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Daniel Rowinias – 17, a dla pokonanych Filip Skory 19.

Bohamet vs Destroyers
64:49

Bardzo dobrze w nowym sezonie radzi sobie Bohamet. Tak też i było w tym spotkaniu. Od pierwszych minut zawodnicy tego zespołu grali skuteczniej niż przeciwnicy i to było widać na tablicy wyników. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Bohametu 39:21. Mimo, że zespół Destroyers prowadzony przez Pawła Szulca (12 punktów w drugiej połowie) zdołał wygrać drugą połowę 28:25 to nie wystarczyło to do wygrania meczu. Bohamet różnicą 15 punktów wygrał to spotkanie i zapewnił sobie 4 zwycięstwo w tym sezonie. Dla Bohametu najwięcej punktów zdobył Łukasz Domański – 18, a wspierał go Tomasz Bednarski, który na swoim koncie zapisał 10 punktów, 12 zbiórek oraz 5 asyst. Dla pokonanych 19 punktów zdobył Paweł Szulc.

NU HOMES Pretendenci vs Starzy Kumple
59:36

W I kwarcie oba zespoły zagrały bardzo nieskutecznie i zdobyły łącznie 10 punktów. Jednak od II kwarty zespół NU HOMES Pretenednci zdobywał minimum 18 punktów w każdej kwarcie (19-18-18) co przyczyniło się do zwycięstwa 27-punktowego zwycięstwa. Starzy Kumple trafili zaledwie 2 razy za trzy punkty na 18 prób, a 14 strat przy zaledwie 4 rywali także zrobiło swoje. W zespole NU HOMES Pretendenci 5 graczy rzuciło minimum 8 punktów, a najwięcej zanotował Piotr Rommel – 10. Dla Pretendentów było to 3 zwycięstwo z rzędu, a dla Starych Kumpli druga porażka z rzędu.