Wyniki i opisy spotkań po 5 kolejce w 1 Lidze w sezonie 2016/2017.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 5 kolejce w 1 Lidze w sezonie 2016/2017.

Lifocolor SISU Leśne vs Predators
46:38 (9:14 ; 8:5 ; 11:5 ; 18:14)

Przez trzy kwarty tego spotkania trwała bardzo wyrównana walka. W tym czasie Marcin Kasperowicz zanotował na swoim koncie 10 punktów, 9 zbiórek, 4 przechwyty oraz 4 bloki, a jego zespół – Predators – przegrywał 24:28. W IV kwarcie jednak lepsi okazali się rywale. Nie dość, że nie pozwolili doprowadzić do remisu to jeszcze powiększyli swoją przewagę do 8 punktów. Paweł Ślęga i Maciej Grajek zdobyli 11 z 18 punktów zespołu i poprowadzili swoją drużynę do wygranej.

AZS UTP vs Husaria Basket Team
48:42 (9:3 ; 8:23 ; 15:9 ; 16:7)

Pierwsza kwarta była udana w wykonaniu AZS UTP. Główna w tym zasługa Mateusza Krolla, który zdobył 6 z 9 punktów zespołu. Jednak II kwarta należała do zawodników Husarii. Zbilansowany atak sprawił, że aż 8 zawodników zdobyło punkty, a II kwarta zakończyła się wygraną różnicą 15 punktów. Jednak to nie zniechęciło bardziej doświadczonych zawodników AZS UTP read this post here. W drugiej połowie odrobili oni stratę, a nawet wyszli na prowadzenie na 4 minuty przed końcem spotkania, którego nie oddali już do końca. W drużynie AZS UTP najlepszy mecz w sezonie rozegrał Mateusz Kroll, który zdobył 22 punkty i miał na swoim koncie 11 zbiórek. W Husarii Maciej Galubiński zanotował double-double, ale nie zapewniło to jego zespołowi wygranej.

Bohamet vs Lindhorst/Żegluga Nakło
67:36 (17:6 ; 12:6 ; 14:7 ; 24:17)

W ostatnich spotkania zespół Bohametu idzie jak burza. Tym razem na ich drodze stanął zespół z Nakła, który jak się okazało nie był w stanie zatrzymać dobrze grających przeciwników. Duet Powała/Muchewicz zdobył 41 z 67 punktów zespołu co w dużym stopniu przyczyniło się do ponad 30-punktowej wygranej. Duży wpływ na losy spotkania miała przegrana zbiórka zawodników Lindhorst/Żegluga Nakło – zaledwie 21 zbiórek przy 43 zespołu Bohametu. W zespole Bohametu na wyróżnienie zasługuje wyczyn Emila Kopczyńskiego, który zanotował 11 asyst, a co najważniejsze jego zespół wygranej kolejne spotkanie.

Iron Team vs IV LO Emeryci i Renciści
61:41 (12:10 ; 11:8 ; 17:8 ; 21:15)

Wszechstronna gra Bartosza Stefańskiego (10 punktów, 10 zbiórek, 6 asysty, 3 przechwytyw) oraz skuteczna gra w ataku Krzysztofa Jasińskiego (5/5 za 2) i Emila Korpala (6/9 za 2) sprawiła, że zespół Iron Team nie miał większych problemów z pokonaniem niżej notowanych zawodników IV LO. Z kwarty na kwartę przewaga Iron Team się powiększała i na koniec meczu wyniosła 20 punktów. W zespole IV LO tylko Arek Pilarski oraz Kamil Ludwiniak zdobyli dwucyfrową zdobycz punktową, ale w tym dniu to nie wystarczyło, aby poprowadzić swój zespół do wygranej.

NU HOMES Pretendenci vs Starzy Kumple
50:41 (17:7 ; 9:7 ; 9:16 ; 15:11)

Zespół Pretendentów nie przegrał w tym sezonie jeszcze spotkania. Tą passę chcieli zachować także po tym spotkaniu. Zatroszczył się o to Tomek Skrentny, który zanotował 18 punktów i 9 zbiórek oraz Artur Frydrych, który zapisał na swoim koncie 9 punktów, 6 zbiórek oraz 8 przechwytów. Zbiórką zajęli się Marcin Dudek (13) oraz Paweł Szulc (10). Starzy Kumple nie byli w stanie zagrozić rywalom, którzy zanotowali 5 zwycięstwo z rzędu.