Optomed Predators z brązowym medalem w Extra Lidze BNBA w 2022.

Optomed Predators z brązowym medalem w Extra Lidze BNBA.

Optomed Predators vs Ivy Technology Basket Team
80:68

Oba zespoły po porażkach w półfinale play-off musiały zadowolić się meczem o 3 miejsce. Jednak jak się okazało chęci i serca do gry nie zabrakło obu drużynom. Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczął zespół Optomed Predators, który I kwartę wygrał 27:8 głównie dzięki 9 punktom Piotra Grzechulskiego oraz 8 punktom Cezarego Łapińskiego. W II kwarcie Optomed powiększył swoją przewagę o 5 punktów i wydawało się, że kontroluje przebieg meczu. Nic bardziej mylnego. W III kwarcie o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał sobie Miłosz Osiński, który zdobył 15 z 28 punktów swojego zespołu, a przewaga z 24 punktów zmalała do zaledwie 5. W IV kwarcie trwała już wyrównana walka z lekką przewagę zespołu Optomed Predators. Na 4 minut przed końcem meczu po punktach Daniela Kosuta zespół Ivy Technology Basket Team zbliżył się do rywali na 3 punkty – 68:71. Jednak jak się okazało od tego momentu 9 punktów z rzędu zdobyli przeciwnicy i to Optomed Predators wyszli z tego pojedynku zwycięsko zapewniając sobie brązowy medal w 2022 roku w Extra Lidze BNBA. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Piotr Grzechulski – 29, a Cezary Łapiński dołożył 21 punktów, 10 zbiórek, 4 asysty oraz 3 przechwyty. Dla pokonanych 24 punkty, 16 zbiórek oraz 5 przechwytów zanotował MVP sezonu regularnego Miłosz Osiński.