Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 2 w 1 rundzie play-off 2022 w Extra Lidze.

1 Runda, Mecz 2 – Sobota, 5 marca 2022 roku:

Godzina 20:30

(2) AZS UTP vs Rehabilitacja Jagódka (7)
92:63

Grający zaledwie 5-tką zawodników zespół Rehabilitacja Jagódka miał utrudnione zadanie grając przeciwko Mistrzom BNBA z 2021 roku. Zespołowi Rehabiltacja Jagódka nie pomogło nawet 27 zdobytych punktów przez Michała Kucharskiego, który trafił 7 z 12 rzutów za 3 punkty. W zespole AZS UTP nie do zatrzymania był Patryk Krykant, który zanotował 28 punktów (13/17 z gry), 10 asyst, 6 zbiórek oraz 4 przechwyty. Mateusz Józefczyk dołożył 18 punktów, a o double-double otarł się Bartłomiej Owczarek notując 9 punktów i 10 zbiórek. Taka postawa zawodników AZS UTP mogła skończyć się tylko w jeden sposób – 29-punktowa wygrana i prowadzenie w serii 2-0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla AZS UTP

1 Runda, Mecz 2 – Niedziela, 6 marca 2022 roku:

Godzina 17:10

(3) Ivy Technology Basket Team vs Inter Cars/Iron Team (6)
53:45

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 11:9 dla zespołu Ivy Technology Basket Team. W II kwarcie o swoich możliwościach z dystansu przypomniał przeciwnikom Daniel Kosut, który trafił 4 z 5 rzutów za trzy, a jego zespół wygrał tą kwartę 22:9. W drugiej połowie stratę do rywali próbował zmniejszyć Przemysław Tylkowski (8 ze swoich 10 punktów zdobył w III kwarcie) oraz Remigiusz Piwowarski (10 ze swoich 12 punktów zdobył w IV kwarcie). Jednak w tym dniu to nie wystarczyło, aby pokonać rywali. Trio Kosut-Osiński-Makarewicz zdobyło 39 z 53 punktów zespołu i poprowadziło do wygranej 53:45.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Ivy Technology Basket Team

Godzina 18:20

(1) PSP Solution vs Starzy Kumple (8)
72:47

Starzy Kumple chcąc przedłużyć swój sezon myśleli w tym meczu o zwycięstwie. Jednak zbilansowany atak zespołu PSP Solution rozwiał te nadzieje przeciwników. Cała 10-tka zawodników PSP Solution zdobyła punkty, a to przełożyło się na wynik tego spotkania. Tomasz Szrejber i Jakub Truszczyński w pierwszym meczu zdobyli odpowiednio 25 i 16 punktów, ale w tym spotkaniu obrona PSP Solution sprawiła, że obaj zawodnicy trafili zaledwie 2 z 20 rzutów i zdobyli 4 punkty. Zespół PSP Solution wygrał to spotkanie i objął prowadzenie w serii 2-0. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Michał Bielec – 14. Dla pokonanych Michał Zyra zanotował 12 punktów oraz 12 zbiórek.

Stan rywalizacji: 2-0 dla PSP Solution

Godzina 19:30

(4) Optomed Predators vs OZD Agawa (5)
62:60

W pierwszym bardzo zaciętym meczu bohaterem spotkania został Cezary Łapiński, który zdobył decydujące o wyniku punkty dla zespołu Optomed Predators. Tym razem ciężar zdobywania punktów w końcówce wziął na siebie inny zawodnik tego zespołu – Krystian Czyżnikiewicz. Mimo, że w IV kwarcie 10 punktową przewagę mieli zawodnicy Optomedu to Tomasz Galubiński i Paweł Burschel nie poddali się bez walki. Obaj zdobyli 16 z 23 punktów zespołu i wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 59:58. Jednak ostatnie słowo należało do Krystiana Czyżnikiewicza, który rzutem za trzy punkty ponownie wyprowadził na prowadzenie Predatorsów. Damian Krawczyk zniwelował stratę trafiając rzut osobisty, ale kropkę „nad i” postawił Piotr Derda z Optomedu trafiając również rzut osobisty ustalając wynik spotkania – 62:60. Dla zwycięzców 19 punktów zdobył Igor Taranek, Cezary Łapiński dołożył 13 punktów i 13 zbiórek. Dla pokonanych po 17 punktów zdobyli: Tomasz Galubiński i Paweł Burschel.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Optomed Predators