Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 4 w 1 rundzie play-off 2022 w Extra Lidze.

1 Runda, Mecz 4 – Niedziela, 27 marca 2022 roku:

Godzina 17:20

(2) AZS UTP vs Rehabilitacja Jagódka (7)
79:40

Zawodnicy zespołu AZS UTP po porażce w Meczu Nr 3 wyszli w tym spotkaniu bardzo zmobilizowani. Ich celem była wygrana w tym spotkaniu i awans do półfinału Extra Ligi. W I kwarcie Sławomir Bąk i Maciej Maławy zatroszczyli się o punkty dla swojego zespołu. Sławomir zdobył 8 punktów, a Maciej dołożył 6 punktów i AZS UTP wyszło na prowadzenie 21:13. Następne dwie kwarty ułożyły się także po myśli zawodników UTP. Ostatnią szansę na odrobienie strat zawodnicy Rehabilitacji Jagódka mieli w IV kwarcie. Jednak zaledwie 3 celne rzuty z 18 oddanych oddaliły ten zespół od wygranej. W zespole AZS UTP 9 punktów zdobył Mateusz Józefczyk, a Patryk Krykant dołożył 7 punktów, a AZS UTP wygrało ostatnią kwartę 25:8 oraz cały mecz różnicą 39 punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Patryk Krykant, który zanotował 20 punktów, 10 asyst oraz 7 zbiórek. W zespole Rehabiltacja Jagódka 12 punktów i 13 zbiórek zanotował Konrad Kopacz. Zespół AZS UTP wygrał serię 3-1 i awansował do półfinału play-off.

Stan rywalizacji: 3-1 dla AZS UTP

Awans do półfinału wywalczył zespół: AZS UTP

Godzina 19:50

(6) Inter Cars/Iron Team vs Ivy Technology Basket Team (3)
53:43

Zespół Ivy Technology Basket Team po porażce w Meczu Nr 3 chciał w tym spotkaniu zakończył serię i awansować do półfinału play-off. Jednak Michał Soszka i Przemysław Tylkowski mieli swoje plany – wygrać to spotkanie i wyrównać stan rywalizacji. Zespół Inter Cars/Iron Team prowadził po pierwszej połowie 32:17 i był na dobrej drodze do wygranej. W III kwarcie zawodnicy zespołu Ivy Technology Basket starali się odrobić stratę do rywali i wygrali tą część spotkania 10:3. Jednak w IV kwarcie zbilansowany atak Inter Cars/Iron Team sprawił, że zwycięstwo do końca „dowieźli” zawodnicy tego zespołu i wygrali mecz różnicą 10 punktów. Tym samym wyrównali stan rywalizacji i doprowadzili do Meczu Nr 5, który zadecyduje o tym kto awansuje do półfinału play-off BNBA w 2022 roku. Warto dodać, że będzie to pierwszy Mecz Nr 5 w historii play-off BNBA. Dla zwycięzców Michał Soszka zdobył 15 punktów i dołożył 11 zbiórek, a Przemysław Tylkowski dołożył 14 punktów. Dla pokonanych 17 punktów i 10 zbiórek zanotował Miłosz Osiński. Zespół Ivy Technology Basket Team chcąc myśleć o wygranej na pewno musi poprawić skuteczność rzutów za trzy punkty, która w tym meczu wynosiła zaledwie 10% (3/28).

Stan rywalizacji: 2-2