Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem Meczu nr 5 w 1 rundzie play-off 2022 w Extra Lidze.

1 Runda, Mecz 5 – Niedziela, 3 kwietnia 2022 roku:

Godzina 19:40

(3) Ivy Technology Basket Team vs Inter Cars/Iron Team (6)
61:56

Zespół Inter Cars/Iron Team po tym jak przegrywał w serii 0-2 nie poddał się bez walki – wygrał następne dwa spotkania i doprowadził do remisu 2-2. W spotkaniu, w którym miało się wyjaśnić kto awansuje do półfinału Extra Ligi BNBA walka była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi, a jak się okazało pod koniec spotkania do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, do której doprowadził rzutem osobistym Daniel Kosut. Dogrywkę od celnego rzutu za trzy punkty rozpoczął Michał Wierzbiński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 58:55. Chwilę później jeden rzut osobisty wykorzystał Filip Ciesielski z Inter Cars/Iron Team i zniwelował przewagę przeciwników do 2 punktów. Od tego momentu punkty zdobywali już tylko zawodnicy Ivy Technology Basket Team. Szczególnie ważne punkty zdobył Daniel Kosut, który trafiając za 2 punkty ustanowił wynik spotkania i wprowadził tym samym swój zespół do półfinałów Extra Ligi BNBA. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Filip Ciesielski, a dla zwycięzców 21 punktów zdobył Miłosz Osiński.

Stan rywalizacji: 3-2 dla Ivy Technology Basket Team

Awans do półfinału wywalczył zespół: Ivy Technology Basket Team