Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 1 w półfinałach play-off 2022 w 1 lidze.

Półfinały play-off 2022, Mecz 1 – Niedziela, 27 marca 2022 roku:

Godzina 16:00

[2] NU HOMES Pretendenci vs Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 [3]
88:70

Po gładkiej wygranej z FOX Barber Expert zawodnicy zespołu Bydgoskie Byki chcieli sprawić niespodziankę i wygrać pierwsze spotkanie z zespołem NU HOMES Pretendenci. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Leszek Paliński, który zdobył w meczu 19 punktów, 11 zbiórek, 3 asysty oraz 3 przechwyty, a Wojciech Ruczyński dołożył 15 punktów, 7 zbiórek oraz 7 przechwytów. Jednak mimo tak dobrej gry liderów Bydgoskich Byków to zespół NU HOMES miał w swoich szeregach aż 5 zawodników, którzy zdobyli minimum 12 punktów w meczu. Najlepiej w ataku zagrał Tobiasz Łuczak, który uzbierał 27 punktów, a Michał Zyzik dołożył 20 punktów oraz 13 zbiórek. Artur Zemło, Piotr Rommel oraz Mateusz Bujno dołożyli po 12 punktów, a to przełożyło się na końcowy wynik tego spotkania, czyli 18-punktową wygraną NU HOMES.

Stan rywalizacji: 1-0 dla NU HOMES Pretedenci

Godzina 18:30

[1] Piekarnia Bunia vs Leśne [4]
85:62

W tym sezonie zespół Piekarnia Bunia ma tylko jeden cel – awans do Extra Ligi. Kolejną przeszkodą na ich drodze jest zespół Leśne, z którym rozpoczęli właśnie walkę w półfinale. O to, żeby droga do tego celu nie była taka łatwa zatroszczyli się w tym meczu Sebastian Listecki oraz Filip Klause. Sebastian w tym meczu zanotował 19 punktów oraz 20 zbiórek, a Filip dołożył także 19 punktów. Dodatkowo Marcin Deja dorzucił 16 punktów, ale jak się okazało byli to jedyni gracze zespołu Leśne, którzy zdobyli więcej niż 4 punkty w meczu. W zespole Piekarnia Bunia od początku dobre spotkanie rozgrywał Bartosz Pochocki, który zanotował w pierwszej kwarcie 8 punktów oraz 5 zbiórek, a jego zespół po pierwszych 10 minutach prowadził 25:6. Przez następne dwie kwarty prowadzenie Piekarni zwiększyło się jeszcze o 16 punktów i przed IV kwartą było wiadomo, że Leśne tych strat już nie odrobi. Mimo, że w ostatniej kwarcie Filip Klause zdobył 11 z 28 punktów swojego zespołu to zwycięzca mógł być tylko jeden – Piekarnia Bunia. Duży wkład w tą wygraną miał Bartosz Pochocki, który jako pierwszy w historii BNBA od momentu wprowadzenia statystyk meczowych zarówno w play-off jak i sezonie regularnym zanotował quadraple-double, czyli dwucyfrowy wynik w 4 kategoriach statystycznych. Bartosz w tym meczu zapisał na swoim koncie 26 punktów, 14 zbiórek, 11 asyst oraz 10 przechwytów, a co najważniejsze jego zespół prowadzi w serii 1-0.

Stan rywalizacji: 1-0 dla zespołu Piekarnia Bunia