Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 3 w półfinałach play-off 2022 w Extra Lidze.

Półfinały play-off 2022, Mecz 3 – Niedziela, 8 maja 2022 roku:

Godzina 17:00

(1) PSP Solution vs Optomed Predators (4)
81:62

Zawodnicy PSP Solution chcieli już po tym meczu zapewnić sobie awans do Finału Extra Ligi BNBA. Jednak Krystian Czyżnikiewicz i Piotr Grzechulski mieli trochę inne plany. Krystian zdobył 23 punkty, a Piotr dołożył 18 punktów. Dzięki dobrej grze obu zawodników zespół Optomed Predators po 30 minutach przegrywał zaledwie 5 punktami. Jednak w IV kwarcie Marcin Kubacki oraz Krzysztof Nowicki wzięli sprawy w swoje ręce. Obaj zdobyli 18 z 34 punktów zespołu w IV kwarcie i poprowadzili swój zespół do 19-punktowej wygranej. Dla zwycięzców 17 punktów zdobył Marcin Kubacki, a Krzysztof Nowicki dołożył 15 punktów, 8 asyst, 7 zbiórek oraz 4 przechwyty. PSP Solution wygrało półfinałową serię i awansowało do Finału Extra Ligi po 7 w historii zespołu.

Stan rywalizacji: 3-0 dla PSP Solution

Awans do Finału Extra Ligi wywalczył zespół: PSP Solution

Godzina 18:20

(2) AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team (3)
69:65

Mecz Nr 2 pomiędzy tymi zespołami pokazał, że zespół Ivy Technology Basket Team nie podda się bez walki. Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 16:15 dla AZS UTP. Jednak w II kwarcie zawodnicy zespołu Ivy Technology Basket Team zagrali nieskutecznie, a to wykorzystali przeciwnicy. Patryk Krykant zdobył 9 punktów, a Darek Kozłowski dołożył 7 punktów, a ich zespół powiększył do przerwy prowadzenie do 13 punktów. Jak się okazało Daniel Kosut i Miłosz Osiński swoją skuteczną grą odrobili stratę do rywali zdobywając 16 z 18 punktów swojego zespołu w III kwarcie. W ostatnich 10 minutach trwała walka kosz-za-kosz. Na 3 minuty przed końcem po celnym rzucie trzypunktowym Miłosza Osińskiego zespół Ivy Technology Basket Team prowadził 65:62. Jednak od tego momentu punkty zdobywali już tylko zawodnicy AZS UTP. Najpierw Bartłomiej Owczarek zdobył 3 punkty, a następnie po 2 punkty dorzucili Mateusz Józefczyk oraz Patryk Krykant ustalając wynik meczu i pieczętując wygraną AZS UTP. Tym samym zawodnicy tego zespołu staną przed szansą obronienia tytułu mistrzowskiego z roku 2021.

Stan rywalizacji: 3-0 dla AZS UTP

Awans do Finału Extra Ligi wywalczył zespół: AZS UTP