Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 10 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

10 kolejka:

Sobota, 30 października 2021 roku

Godzina 16:00

Inter Cars/Iron Team vs AZS UTP
63:61

Zespół AZS UTP chciał wrócić ścieżkę zwycięstw. Jednak Michał Soszka i jego koledzy mieli trochę inne plany. W pierwszej połowie tego meczu lepiej prezentował się zespół Inter Cars/Iron Team, który po pierwszych 20 minutach prowadził 38:27. W drugiej połowie zawodnicy AZS UTP próbowali dogonić rywali, ale nie było to takie proste. Mimo skutecznych akcji AZS UTP ich przeciwnicy potrafili także odpowiedzieć punktami co w ostateczności sprawiło, że 2-punktowe zwycięstwo Inter Cars/Iron Team stało się faktem. Wspomniany wcześniej Michał Soszka zdobył w tym meczu 21 punktów, a 17 punktów dorzucił Filip Ciesielski. Remigiusz Piwowarski po raz kolejny zanotował double-double notując 11 punktów & 11 zbiórek, a także 4 bloki. Dla AZS UTP 14 punktów, 10 zbiórek oraz 6 przechwytów zanotował Bogdan Korniiets, a 13 punktów i 11 zbiórek dołożył Maciej Maławy.

Niedziela, 21 listopada 2021 roku

OZD Agawa vs Ivy Technology Basket Team
58:57

Zespół OZD Agawa nie raz w tym sezonie musiał walczyć o zwycięstwo do ostatnich sekund meczu. Tym razem było podobnie. Mimo, że pierwsza kwarta zakończyła się wygraną OZD Agawy 22:7 to następne dwie kwarty należały do zespołu Ivy Technology Basket Team i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 44:41 dla OZD. W ostatniej kwarcie zespół OZD Agawa do pewnego momentu zagrał bardzo skutecznie wychodząc na prowadzenie 58:48 na 4 minuty przed końcem spotkania. Jednak od tego momentu pogoń zaczęli zawodnicy Ivy Technology. Trafiając 3 trójki zbliżyli się do rywali na 1 punkt, ale jak się okazało to nie wystarczyło. Mimo, że zawodnicy Ivy Technology mieli jeszcze oddać rzut o zwycięstwo to było on niecelny i mecz wygrali zawodnicy OZD Agawa. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Paweł Burschel – 23. Dla pokonanych 22 punkty, 7 zbiórek, 6 asyst oraz 3 przechwyty zanotował Miłosz Osiński, a 16 punktów dołożył Łukasz Makarewicz.

Godzina 17:10

PSP Solution vs Starzy Kumple
64:50

Zespół PSP Solution po tym jak wskoczył na 1 miejsce w tabeli chciał się na nim utrzymać. Tym razem przeciwnikiem okazał się zespół, któremu w tym sezonie najlepiej się nie wiedzie. Mimo to Starzy Kumple dobrze się spisywali w pierwszej połowie, po której przegrywali zaledwie 2 punktami – 28:30. Jednak w III kwarcie zawodnicy PSP Solution zagrali na tyle dobrze, że wygrali tą część spotkania różnicą 14 punktów, a to ustawiło mecz do samego końca. W IV kwarcie Starzy Kumple nie byli już w stanie odrobić straty do rywali i przegrali kolejne spotkanie w tym sezonie. Najwięcej punktów dla Starych Kumpli zdobył Tomasz Szrejber – 24, a dla zwycięzców 18 punktów i 15 zbiórek zanotował Karol Maciakiewicz prowadząc tym samym swój zespół do kolejnego zwycięstwa.

Godzina 18:20

Optomed Predators vs Rehabilitacja Jagódka
56:53

Zawodnicy zespołu Rehabilitacja Jagódka bardzo dobrze radzili sobie w tym spotkaniu, ale jak się okazało tylko do 35 minuty. W tym momencie na tablicy pojawił się wynik 53:42 dla Rehablitacji Jagódka. Jednak od tego momentu pogoń rozpoczęli przeciwnicy, a w szczególności Krystian Czyżnikiewicz, Iqor Taranek oraz Cezary Łapiński. Cała trójka swoją grą przyczyniła się do odrobienia strat, a Krystian Czyżnikiewicz wbił gwóźdź do przysłowiowej trumny trafiając rzuty osobiste w końcówce spotkania ustalając wynik meczu. Dla zwycięzców 21 punktów zdobył Cezary Łapiński, a 16 punktów dorzucił Krystian Czyżnikiewicz. Dla pokonanych 11 punktów zanotował Konrad Kopacz.