Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 11 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

11 kolejka:

Niedziela, 28 listopada 2021 roku

Godzina 16:00

AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team
63:43

W pierwszej kwarcie tego meczu nie do zatrzymania był Bogdan Korniiets, który trafił 4 z 4 rzutów za trzy punkty zdobywając 12 z 19 punktów swojego zespołu. W II kwarcie Miłosz Osiński i Łukasz Makarewicz zdobyli po 5 punktów i przyczynili się w dużym stopniu do tego, że przewaga AZS UTP zmalała do 6 punktów. Jednak w II połowie ponownie przypomniał o sobie Bogdan Korniiets, który zdobył 15 punktów, a tym samym poprowadził swój zespół do 20-punktowej wygranej. W cały meczu Bogdan uzbierał 28 punktów, 8 zbiórek oraz 5 asyst trafiając m.in. 7-krotnie za trzy punkty. Maciej Maławy dołożył 11 punktów, 13 zbiórek oraz 5 asyst. Dla pokonanych 15 punktów i 11 zbiórek zanotował Miłosz Osiński, a 14 punktów dorzucił Marcin Kitowski.

Godzina 017:10

OZD Agawa vs Starzy Kumple
47:43

Zespół OZD Agawa jest jedynym zespołem, który rozegrał najwięcej wyrównanych spotkań w tym sezonie. Tym razem przeciwnikiem OZD Agawa byli Starzy Kumple, którzy cały czas walczą o pierwszą wygraną w tym sezonie. Jednak Paweł Burschel postarał się o to, aby negatywna seria Starych Kumpli trwała dalej. Paweł zdobył 20 punktów z 47 zespołu, a OZD Agawa odniosła ciężko wywalczone 4-punktowe zwycięstwo. Dla pokonanych Jakub Truszczyński zdobył 14 punktów, a Łukasz Junik dorzucił 11 „oczek”.

Godzina 18:20

Inter Cars/Iron Team vs Rehabilitacja Jagódka
63:48

W meczu tym spotkały się zespoły, którym w tym sezonie nie idzie najlepiej. Jak się okazało z lepszej strony w tym spotkaniu pokazali się zawodnicy zespołu Inter Cars/Iron Team, którzy wygrali każdą kwartę. Duża w tym zasługa Przemysława Tylkowskiego, który zdobył 17 punktów, a wspierali go: Remigiusz Piwowarski (13 punktów) oraz Filip Ciesielski, który zanotował 12 punktów, 11 zbiórek, 6 asyst oraz 3 przechwyty. Dla pokonanych 12 punktów i 11 zbiórek padło łupem Konrada Kopacza.

Godzina 19:30

PSP Solution vs Optomed Predators
67:35

Zespół sportznami.pl po zdobyciu sponsora zmienił nazwę na PSP Solution, a przed tym spotkaniem zmienił stroje. Jedyne co się nie zmieniło to styl gry i chęć wygrywania spotkań. Już w pierwszej kwarcie dobrze grający Karol Maciakiewicz (9 punktów) oraz Adam Rydwelski (7 punktów) poprowadzili swój zespół do wygranej tej części spotkania 24:6. W kolejnych kwartach było widać także przewagę zawodników PSP Solution, którzy w tym meczu może nie byli bardzo skuteczni, ale dzięki przechwytom i walce na zbiórce mieli więcej szans na zdobywanie punktów. W zespole Optomed Predators po raz pierwszy w tym sezonie żaden z graczy nie zdobył minimum 10 punktów, a najwięcej punktów – 6 – zdobył nowy nabytek zespołu – Adam Frąckiewicz. Dla zwycięzców 21 punktów zdobył Karol Maciakiewicz.