Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 12 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

12 kolejka:

Sobota, 5 lutego 2022 roku

Godzina 19:20

AZS UTP vs Rehablitacja Jagódka
79:58

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wygraną zespołu Rehabilitacja Jagódka. Duża w tym zasługa Michała Kucharskiego, który zdobył 9 z 19 punktów zespołu. Jednak w II kwarcie Mateusz Kroll (7 punktów) oraz Mateusz Józefczyk (5 punktów) swoją skuteczną grą sprawili, że zespół AZS UTP wygrał tą kwartę różnicą 11 punktów. W drugiej połowie przypomniał o sobie Bogdan Korniiets, który zdobył 15 punktów i poprowadził swój zespół do 21-punktowej wygranej. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Michał Kucharski, a dla zwycięzców wspomniany wcześniej Bogdan Korniiets zanotował 21 punktów, 8 zbiórek, 6 przechwytów oraz 3 asysty.

Niedziela, 6 lutego 2022 roku

Godzina 17:10

Optomed Predators vs OZD Agawa
76:44

Zawodnicy zespołu OZD Agawa nie tak wyobrażali sobie wznowienie rozgrywek w nowym roku. Wśród ich przeciwników aż 5 z 8 graczy zdobyło minimum 10 punktów, a to przełożyło się na końcowy wynik meczu. 32-punktowa wygrana zespołu Optomed Predators to zasługa m.in. Cezarego Łapińskiego, który zanotował w tym meczu 17 punktów oraz 12 zbiórek oraz Igora Taranka, który zdobył 16 punktów. Krystian Czyżnikiewicz zanotował 10 punktów, 7 asyst oraz 6 zbiórek w zaledwie 20 minut spędzonych na parkiecie. W zespole pokonanym Damian Krawczyk zdobył 17 punktów, a Michał Kamieński dołożył 10 punktów oraz 18 zbiórek. To jednak nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać lepiej dysponowanych rzutowo rywali.

Godzina 18:20

PSP Solution vs Inter Cars/Iron Team
69:62

Od pierwszych minut tego spotkania zawodnicy zespołu PSP Solution narzucili swoje warunki w tym meczu. Taka sytuacja miała miejsce przez 30 minut spotkania. W tym czasie Karol Maciakiewicz zdołał zdobyć 21 punktów, a Michał Bielec dołożył 11 punktów. Przed IV kwartą na tablicy widniał wynik 48:33 dla PSP i wydawało się, że w tym meczu się już nic nie wydarzy. Jednak o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał sobie Filip Ciesielski, który zdobył 15 z 29 punktów zespołu trafiając 6 z 6 rzutó z gry. Dzięki Filipowi zespół Inter Cars/Iron Team na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu zbliżył się do rywali na 4 punkty – 59:63. Jednak to nie wystarczyło., aby pokonać w tym dniu rywali. W PSP Solution „kropkę nad i” postawił Adam Rydwelski, który celnymi rzutami osobistymi ustalił wynik spotkania. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Karol Maciakiewicz – 25, a dla pokonanych 20 punktów zanotował Filip Ciesielski.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Starzy Kumple
58:39

Zespół Starych Kumpli w tym sezonie nie wygrał jeszcze spotkania. Zawodnicy tego zespołu chcieli to zmienić w nowym roku. Jednak Miłosz Osiński z zespołu Ivy Technology Basket Team miał inne plany. Zdobywając 29 punktów przy bardzo wysokiej skuteczności z gry (7/7 za 2 & 5/11 za 3) Miłosz poprowadził swój zespół do 19-punktowej wygranej. W zespole Starych Kumpli Tomasz Szrejber zdobył najwięcej punktów – 12 – ale to nie wystarczyło, aby poprowadzić swój zespół do wygranej.