Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 13 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

13 kolejka:

Sobota, 12 lutego 2022 roku

Godzina 17:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
55:47

Zespół Pro Vento Energia Husaria Basket Team chcąc myśleć o jak najwyższej pozycji w tabeli przed play-off musiał to spotkanie wygrać. Jak się okazało nie było to takie proste, ponieważ po stronie przeciwników bardzo dobre spotkanie rozgrywał Michał Makowski, który w całym meczu zanotował 27 punktów oraz 2 asysty. Jednak w tym dniu bardziej zbilansowany atak Husarii sprawił, że to ten zespół wyszedł z tej potyczki zwycięsko. 15 punktów dla Husarii zdobył Łukasz Domański, a po 8 punktów dorzucili Krzysztof Kaminski oraz Kacper Woźniak.

Godzina 18:10

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs Leśne
60:53

Bardzo dobrze w końcówce sezonu grają zawodnicy zespołu Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4. Tym razem przyszło im się zmierzyć z zespołem Leśne. Już od pierwszych minut Bydgoskie Byki narzuciły swoje warunki gry, a w szczególności Wiktor Polańczyk, który zdobył 11 z 21 punktów zespołu w I kwarcie, którą Byki wygrały 21:7. W II kwarcie ponownie Byki były górą wygrywając 13:8. Jednak w drugiej połowie Leśne zaczęło odrabiać straty. Tomasz Tojek zdobył 11 punktów, a Marcin Trafara dorzucił 10 punktów, a przewaga do rywali malała. Jednak ponownie w IV kwarcie przypomniał o sobie Wiktor Polańczyk, który zdobył 7 z 16 punktów zespołu w tej kwarcie i poprowadził swój zespół do cennej wygranej. Wiktor w całym meczu zdobył 26 punktów, a dla pokonanych Tomasz Tojek zdobył 15 punktów.

Godzina 20:30

Piekarnia Bunia vs KK Łucznicy Bydgoszcz
63:40

Piekarnia Bunia chcąc podtrzymać serię zwycięstw musiała to spotkanie wygrać. Postarał się o to Bartosz Pochocki, który zapisał na swoim koncie 17 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty oraz 3 przechwyty. 16 punktów dorzucił Michał Muchewicz, a 13 punktów zdobył Sebastian Laydych. W zespole przeciwnym jedynym zawodnikiem z dwucyfrową zdobyczą punktową był Jakub Siemianowski, który na swoim koncie zapisał 16 punktów. To jednak nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać tak dobrze grający zespół Piekarni Bunia.

Niedziela, 13 lutego 2022 roku

Godzina 16:00

NU HOMES Pretendenci vs FOX Barber Expert
53:45

Zespół NU HOMES Pretendenci zapewnili sobie już 2 miejsce przed play-off, ale to nie znaczy, że nie walczą o kolejne zwycięstwa. W tym meczu ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Piotr Rommel, który zdobył ich 15. 14 punktów dorzucił były zawodnik FOX Barber Expert Tobiasz Łuczak. W zespole FOX tylko Wojciech Wawrzyniak zdobył dwucyfrową zdobycz punktową – 16 punktów. Bez wsparcia kolegów Wojciech nie mógł przechylić szali zwycięstwa na korzyść swojego zespołu, a tym samym z kolejnego zwycięstwa mogli się cieszyć zawodnicy NU HOMES Pretendenci.