Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 14 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

14 kolejka:

Sobota, 19 lutego 2022 roku

Godzina 18:10

AZS UTP vs OZD Agawa
71:54

Zespół OZD Agawa bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie. Tomasz Galubiński zdobył 7 punktów, a Damian Krawczyk i Paweł Burschel dorzucili po 5 punktów i Agawa prowadziła 17:13. W II kwarcie zespół AZS UTP przypomniał sobie dlaczego jest w czołówce zespołów Extra Ligi. Bez problemu zawodnicy tego zespołu odrobili stratę do rywali, a nawet wyszli na prowadzenie. W III kwarcie Paweł Burschel wziął na siebie ciężar zdobywania punktów i zdobywając 8 z 15 punktów zespołu zniwelował stratę do rywali do jednego punktu – 43:44. W ostatnich 10 minutach przypomniał o sobie Patryk Krykant, który dla AZS UTP zdobył 13 punktów i poprowadził swój zespół do wygranej w tej części meczu 27:11, a także w całym spotkaniu różnicą 17 punktów. Dla zwycięzców Patryk zdobył 21 punktów, a Maciej Maławy dorzucił 19 punktów (8/12 z gry). Dla pokonanych po 16 punktów zdobyli: Damian Krawczyk i Paweł Burschel.

Niedziela, 20 lutego 2022 roku

Godzina 17:10

Inter Cars/Iron Team vs Starzy Kumple
62:35

Zespół Starych Kumpli w 13 dotychczasowych spotkaniach nie wygrał jeszcze spotkania. Zawodnicy tego zespołu liczyli, że uda im się przełamać tą złą passę. Jednak Filip Ciesielski z zespołu Inter Cars/Iron Team miał trochę inne plany. Filip zanotował 20 punktów, 16 zbiórek oraz 6 asyst i poprowadził swój zespół do kolejnej wygranej w tym sezonie. Tym samym Starzy Kumple zakończyli sezon regularny bez zwycięstwa, ale mimo to awansowali do play-off z 8 miejsca co zdarzyło się w BNBA po raz pierwszy. Dla pokonanych 14 punktów w meczu zdobył Bolesław Sobieszczyk.

Godzina 18:20

PSP Solution vs Rehabilitacja Jagódka
73:43

Zespół PSP Soliution chcąc utrzymać pierwsze miejsce w tabeli przed play-off musiał to spotkanie wygrać. Grając bez swojego pierwszego rozgrywającego – Adama Rydwelskiego – zespół PSP Solution zanotował 27 asyst, a to przełożyło się na skuteczne akcje w ataku. 15 punktów zdobył Karol Maciakiewicz, a 14 punktów dorzucił Błażej Bujanowski. Zespół PSP Solution z kwarty na kwartę powiększał swoje prowadzenie, które na koniec spotkania wyniosło 30 punktów. Dla zespołu Rehabilitacja Jagódka najwięcej punktów zdobył Adam Bogucki – 9.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Optomed Predators
71:69 (po 2 dogrywkach)

Najciekawsze spotkanie tej kolejki rozegrane zostało w ostatnim meczu sezonu regularnego 2021/2022. Kibice zgromadzeni na hali i przed urządzeniami mobilnymi (mecz był transmitowany przez #bnbatv) nie żałowali, że poświęcili czas na to wydarzenie. I kwarta tego spotkania ułożyła się po myśli zespołu Optomed Predators. Igor Taranek zdobył 8 z 22 punktów zespołu i kwarta zakończyła się wynikiem 22:8. Mimo 14-punktowej straty zespół Ivy Technology Basket Team z kwarty na kwartę odrabiał stratę do rywali. Przy stanie 57:55 dla Optomedu piłkę w swoje ręce dostał Maciej Fojt i to on zdobył punkty, które doprowadziły do remisu. Optomed nie był już w stanie zdobyć punktów i trzeba było rozegrać dogrywkę. W niej tym razem prowadzeni 2-punktowe było po stronie zespołu Ivy Technology Basket Team, ale faulowany Igor Taranek z Optomedu wykorzystał dwa rzuty osobiste i doprowadził do drugiej dogrywki. Tym razem dogrywkę lepiej rozpoczęli zawodnicy Ivy Technology Basket Team i to oni przejęli kontrolę nad spotkaniem. Przy stanie 71:69 dla Ivy Technology piłka była w rękach Igora Taranka, który pod presją musiał oddać rzut przez ręce, który okazał się niecelny i z ciężko wywalczonego zwycięstwa mogli się cieszyć zawodnicy Ivy Technology Basket Team. Dla zwycięzców 17 punktów zdobył Daniel Kosut, a dla pokonanych 23 punkty powędrowały na konto Cezarego Łapińskiego.