Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 8 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

8 kolejka:

Sobota, 6 listopada 2021 roku

Godzina 19:20

AZS UTP vs Starzy Kumple
93:53

Zespół AZS UTP po ostatnich porażkach chciał wreszcie wrócić na ścieżkę zwycięstw. Tak właśnie się stało w meczu ze Starymi Kumplami. Już od pierwszej kwarty widać było przewagę zawodników AZS UTP, którzy dali sobie rzucić zaledwie 9 punktów, a sami zdobyli 25. Mimo, że w następnych kwartach Starzy Kumple zagrali lepiej to przewaga AZS UTP rosła z kwarty na kwartę. Duża w tym zasługa Patryka Krykanta, który zdobył 25 punktów, a 13 punktów dołożył Bogdan Korniiets. Dla Starych Kumpli 13 punktów zanotował Jakub Truszczyński, a po 9 punktów dorzucili Tomasz Płaczkiewicz i Michał Zyra.

Godzina 20:30

Ivy Technology Basket Team vs PSP Solution
63:47

W I kwarcie tego spotkania Daniel Kosut był bezbłędny – trafił 3 rzuty za trzy punkty oraz zaliczył 2 celne rzuty osobiste. Taka postawa Daniela poprowadziła IVy Technology Basket Team do zwycięstwa w I kwarcie 16:12. Jednak w II kwarcie nie do zatrzymania był Marcin Kubacki, który zdobył 12 z 18 punktów, a zespół PSP Solution wyszedł na prowadzenie po 20 minutach spotkania. W II połowie lepiej dysponowani zawodnicy PSP Solution zagrali skuteczniej niż przeciwnicy i odnieśli 16-punktowe zwycięstwo. Dla pokonanych 22 punkty na swoim koncie zapisał wspomniany na początku Daniel Kosut, a 8 punktów, 11 zbiórek, 5 asyst oraz 3 przechwyty dołożył Miłosz Osiński. Dla zwycięzców 17 punktów zdobył Marcin Kubacki, a 12 punktów dołożył Krzysztof Nowicki.

Niedziela, 7 listopada 2021 roku

Godzina 18:20

Rehabilitacja Jagódka vs OZD Agawa
60:46

W poprzednim tygodniu oba zespoły spotkały się, aby rozegrać zaległe spotkanie z początku sezonu. W meczu tym zespół OZD Agawa doznał porażki zdobywając zaledwie 27 punktów. Tym razem 27 punktów zespół OZD Agawa zdobył w 20 minut, a co najważniejsze ich przeciwnicy w pierwszej połowie zdobyli 18 punktów. W drugiej połowie oba zespoły walczyły jak równy z równym, ale jak się okazało przewaga wypracowana w I kwarcie sprawiła, że spotkanie wygrał zespół OZD Agawa. 22 punkty zapisał na swoim koncie Paweł Burschel, a 16 punktów i 15 zbiórek dołożył Michał Kamieński. Dla pokonanych 12 punktów zdobył Marcin Gajda, a Maksymilian Makowski i Tomasz Reutowicz zdobyli po 10 punktów.

Godzina 19:30

Optomed Predators vs Inter Cars/Iron Team
61:53

Inter Cars/Iron Team po zeszłotygodniowym zwycięstwie z zespołem AZS UTP chciał przedłużyć swoją dobrą passę. Jednak zawodnicy zespołu Optomed Predators mieli trochę inne plany. W pierwszej połowie Cezary Łapiński zanotował 10 punktów z 28 punktów zespołu, a na tablicy po 20 minutach pojawił się remis po 28. W III kwarcie swoje możliwości strzeleckie pokazał Piotr Kaszyński, który zdobył 10 z 16 punktów zespołu i Optomed wyszedł na 6-punktowe prowadzenie. W ostatniej odsłonie zespół Inter Cars/Iron Team próbował wyrównać wynik spotkania, ale Igor Taranek skutecznymi akcjami sprawił, że Optomed odniósł ciężko wywalczone zwycięstwo. Dla pokonanych najwięcej punktów zanotował Michał Soszka – 14, a dla zwycięzców Cezary Łapiński zanotował 18 punktów i 11 zbiórek.