Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 9 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

9 kolejka:

Sobota, 13 listopada 2021 roku

Godzina 19:20

AZS UTP vs Optomed Predators
68:52

Zespół Optomed Predators bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie. Tym razem przyszło im się zmierzyć z zespołem AZS UTP, który ostatnio gra trochę w kratkę. Jednak tym razem skuteczna gra Patryka Krykanta (16 punktów), Bogdana Korniietsa (10 punktów) oraz Macieja Maławego (10 punktów) sprawiła, że kibice AZS UTP mogli być spokojni o zwycięstwo swojego zespołu. Jak się okazało o wszystkim zadecydowała III kwarta tego spotkania, która zakończyła się wynikiem 23:13 dla AZS UTP. Aż 14 punktów (6/6 za 2) w tej kwarcie zdobył Patryk Krykant, który był najlepszym strzelcem meczu. Dla pokonanych po 12 punktów zdobyli Oliwer Wiśniewski oraz Cezary Łapiński.

Godzina 20:30

Ivy Technology Basket Team vs Inter Cars/Iron Team
72:59

Po dwóch porażkach z rzędu zespół Ivy Technology chciał odnieść wreszcie zwycięstwo. Filip Ciesielski z zespołu Inter Cars/Iron Team starał się, aby ta seria porażek przeciwników trwała jeszcze dłużej. Filip zdobył 24 punkty, ale jak się okazało nie wystarczyło to, aby rywalizować z lepiej dysponowanymi przeciwnikami. W zespole Ivy Technology Basket Team trzech graczy zdobyło minimum 18 punktów i to oni w dużym stopniu przyczynili się do wygranej swojego zespołu. Miłosz Osiński zdobył 20 punktów, Daniel Kosut dorzucił 19 punktów, a Łukasz Makarewicz zanotował 18 punktów, 11 zbiórek oraz 5 asyst.

Niedziela, 14 listopada 2021 roku

Godzina 18:20

Rehabilitacja Jagódka vs Starzy Kumple
50:46

Starzy Kumple nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej i nie zanotowali jeszcze zwycięstwa. Wszystko miało się zmienić w tym meczu. Wygrana pierwsza połowa wróżyła wiele dobrego. Jednak słaba skuteczność w III kwarcie sprawiła, że kwartę tą zespół Rehabilitacja Jagódka wygrał 18:6. W IV kwarcie Starzy Kumple mimo odrobienia 10-punktowej straty, a nawet mimo prowadzenia 46:45 nie zdołali wygrać tego spotkania. Ostatnie 5 punktów zdobyli zawodnicy Rehabilitacji i to oni wygrali to spotkanie. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Maksymilian Makowski – 17 punktów, a dla pokonanych 14 punktów zapisał na swoim koncie Tomasz Szrejber.

Godzina 19:30

PSP Solution vs OZD Agawa
51:50

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły. Walka na boisku trwała od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. W zespole OZD zdobywaniem punktów zajął się Tomasz Galubiński i Michał Kamieński. Pierwszy zdobył 13 punktów (14 zbiórek), a drugi zapisał na swoim koncie 16 punktów. W zespole PSP Solution 16 punktów zanotował Karol Maciakiewicz, który gdy jego zespół przegrywał w samej końcówce 47:48 otrzymał piłkę od Adama Rydwelskiego i zdobył 2 punkty wyprowadzając tym samym swój zespół na 1-punktowe prowadzenie – 49:48. Chwilę później Tomasz Galubiński z OZD ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie zdobywając 2 punkty. W ostatniej akcji swojego zespołu Adam Rydwelski wziął na siebie ciężar zdobycia punktów, a celnym rzutem dał prowadzenie PSP Solution 51:50. Wynik spotkania próbował jeszcze zmienić Jakub Pancerz, ale jego próba rzutu za trzy punkty była nieudana. Dla Adama Rydwelskiego to pierwsza taka akcja od 6 lat kiedy ostatnimi punktami dał swojemu zespołowi 1-punktowe zwycięstwo. 8 listopada 2015 roku Adam zdobył punkty w ostatniej sekundzie meczu przeciwko zespołowi Jack Klub i poprowadził swój zespół do zwycięstwa 52:51. Adam w całym meczu uzbierał na swoim koncie 7 punktów, 12 zbiórek, 6 asyst oraz 4 przechwyty.