Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 10 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

10 kolejka:

Sobota, 3 grudnia 2022 roku:

Godzina 18:00

Żaroodporni vs IV LO Emeryci i Renciści
58:34

Żaroodporni ostatnio mają dobrą passę. Chcieli ją podtrzymać także i w tym spotkaniu. Zatroszczył się o to Błażej Bujanowski, który rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie. Tym razem Błażej zapisał na swoim koncie 19 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty oraz 4 przechwyty, a co najważniejsze poprowadził swój zespół do zwycięstwa. W zespole IV LO Kamil Ludwiniak próbował był najlepszym strzelcem swojego zespołu, ale tylko on zdołał zapisać na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową – 10 punktów.

Godzina 19:10

FOX Barber Expert vs Leśne
49:46

Po ostatniej porażce zespół FOX Barber Expert chciał tym razem odnieść zwycięstwo. Jak się okazało nie było to łatwe bo zespół Leśne także chciał odnieść kolejne zwycięstwo w sezonie. Przez całe spotkanie mecz był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. W IV kwarcie na kilka punktów odskoczył zespół FOX Barber Expert. Mimo to Sebastian Listecki próbował ratoważ jeszcze wynik meczu trafiając dwie trójki w samej końcówce. Jak się okazało czasu już zabrakło i spotkanie różnicą 3 punktów wygrali zawodnicy FOX. 18 punktów dla zespołu FOX zdobył Wojciech Wawrzyniak, a dla zespołu Leśne najwięcej punktów zdobył Marcin Deja – 15 punktów.

Godzina 20:20

Pro Vento Energia Husaria Basket Team
64:53

W pierwszej kwarcie tego spotkania zawodnicy zespołu KK Łucznicy Bydgoszcz pokazali się z bardzo dobrej strony. Miłosz Modliński i Marcin Szuster zdobyli 12 z 18 punktów zespołu, a Łucznicy po 10 minutach prowadzili różnicą 10 punktów. W II kwarcie trochę skuteczniej zagrali zawodnicy Husaria Basket Team i delikatnie odrobili stratę do rywala. W III kwarcie Jakub Pawiński wziął sprawy w swoje ręce. Jakub zdobył 12 punktów z 23 zespołu i pomógł Husarii nie tylko odrobić stratę do rywali, ale także wyprowadził swój zespół na prowadzenie, którego jak się okazało zespół Pro Vento Energia nie oddał już do końca spotkania. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Jakub Pawiński – 23 punkty, a dla pokonanych po 15 punktów zdobyli Miłosz Modliński oraz Michał Lubomski.