Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 10 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

10 kolejka:

Sobota, 7 stycznia 2023 roku:

Godzina 18:00

AZS UTP vs Inter Cars/Iron Team
51:45

Obrońcy tytułu mistrzowskiego musieli się w tym meczu mocno napracować, aby pokonać swoich rywali. Na pewno nie pomagał fakt, że grali bez swojego najlepszego strzelca – Patryka Krykanta. Jednak pod jego nieobecność atak zespołu AZS UTP był bardzo zbilansowany. Bogdan Korniiets zdobył 12 punktów, a pozostałych 5 zawodników zdobyło 5 punktów lub więcej. Dzięki zespołowej grze zespołu AZS UTP i wypracowanej przewadze w pierwszych trzech kwartach z końcowego sukcesu mogli się cieszyć zawodnicy tego zespołu. Mimo pogoni zespołu Inter Cars i wygranej IV kwarty różnicą 12 punktów zwycięzca tego meczu mógł być tylko jeden – zespół AZS UTP. W zespole Inter Cars/Iron Team sytuację próbował ratować Kacper Jędrzejczak, ale jest 15 punktów nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali.

Niedziela, 8 stycznia 2023 roku:

Godzina 16:00

PSP Solution vs Starzy Kumple
67:36

Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana i zakończyła się wygraną zespołu PSP 26:19. Jednak w drugiej połowie ciężar zdobywania punktów dla PSP wziął na siebie Maciej Dolot i Karol Maciakiewicz. Maciej w III kwarcie zdobył 10 z 16 punktów zespołu, a Karol w IV kwarcie zdobył 12 z 25 punktów dla PSP i poprowadził swój zespół do wygranej. W całym meczu Maciej Dolot uzbierał 20 punktów, a Krzysztof Nowicki dołożył 16 punktów. Double-double zanotował Karol Maciakiewicz zdobywając 14 punktów oraz 13 zbiórek. Dla pokonanych 11 punktów zdobył Jakub Truszczyński.

Godzina 18:20

Piekarnia Bunia vs Rehabilitacja Jagódka
90:36

Mecz przeciwko byłemu zespołowi zawsze jest czymś wyjątkowym dla zawodnika. Tym razem Wojciech Szafranek miał okazję zagrać przeciwko swoim byłym kolegom z zespołu Rehabilitacja Jagódka, w którym grał jeszcze w sezonie 2019/2020 i był najlepszym strzelcem tego zespołu ze średnią 18 punktów w każdym meczu. W tym sezonie Wojciech gra w zespole Piekarnia Bunia i to dla tego zespołu zdobył w tym meczu 26 punktów trafiając m.in. 7 z 8 rzutów za 2 oraz 3 z 7 rzutów za 3. W zespole Rehabilitacja Jagódka występował także w latach 2019-2021 Dawid Jeszke oraz Adrian Barszczyk. Obaj obecnie grają w Piekarni Bunia. W tym meczu Dawid zdobył 15 punktów, a Adrian dołożył 8 punktów, 12 zbiórek, 5 asyst oraz przechwyty. Zespół Piekarni z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła 54 punkty. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Przemek Adamowicz – 14.

Godzina 19:30

Optomed Predators vs Ivy Technology Basket Team
64:42

Od początku tego spotkania lepiej na boisku prezentowali się zawodnicy zespołu Optomed Predators i to oni po pierwszej połowie prowadzili 31:24. W drugiej połowie zespół prowadzony przez Miłosza Osińskiego nie był w stanie odrobić straty do rywali. Mimo, że Miłosz zdobył w tym meczu 20 punktów to nie był w stanie poprowadzić sam do zwycięstwa swojego zespołu. W zespole Optomed Predators skutecznie zagrali: Igor Taranek i Łukasz Wardziński. Obaj zawodnicy zdobyli po 20 punktów, a Piotr Grzechulski dorzucił 14 punktów i 11 zbiórek. Zespołowi Ivy Technology Basket Team nie pomogły na pewno 24 niecelne rzuty na 26 oddanych za trzy punkty. Mecz wygrali Predatorsi 64:42.