Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 11 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

11 kolejka:

Sobota, 10 grudnia 2022 roku:

Godzina 19:10

FOX Barber Expert vs KK Łucznicy Bydgoszcz
61:41

Chcąc utrzymać 1 miejsce w tabeli 1 Ligi zespół FOX Barber Expert musiał to spotkanie wygrać. Już w pierwszej kwarcie zespół FOX prowadzony przez Sebastiana Straszewskiego (8 punktów) oraz Wojciecha Wawrzyniaka (6 punktów) wyszedł na prowadzenie 18:6. Przez następne 30 minut prowadzenie zespołu FOX się powiększało. Nadal skutecznie grał Sebastian Straszewski oraz Wojciech Wawrzyniak. Obaj zawodnicy zdobyli po 18 punktów w tym meczu. W zespole Łuczników tylko Marcin Szuster zanotował dwucyfrową zdobycz punktową (21 punktów), ale jak się okazało to nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali. FOX Barber Expert wygrał mecz różnicą 20 punktów i zachował 1 miejsce w tabeli 1 Ligi przed noworoczną przerwą.

Niedziela, 11 grudnia 2022 roku:

Godzina 18:20

Żaroodporni vs NU HOMES Pretendenci
61:36

Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana. Pozostałe 3 kwarty należały do zespołu Żaroodpornych za sprawą Krzysztofa Nyca, który w całym meczu uzbierał 27 punktów trafiając 11 z 19 rzutów z gry. Wspierał go Błażej Bujanowski, który dołożył 12 punktów, 8 asyst, 7 zbiórek oraz 4 przechwyty. Zawodnicy NU HOMES nie byli w stanie znaleźć sposobu, aby powstrzymać Krzysztofa co przełożyło się na 25-punktową porażkę. Dla pokonanych 13 punktów zdobył Artur Zemło, ale jak się okazało był to jedyny zawodnik Pretendentów z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Godzina 19:30

Leśne vs IV LO Emeryci i Renciści
33:31

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły, a o końcowym wyniku zadecydował ostatni rzut. Oba zespoły zagrały bardzo nieskutecznie trafiając zaledwie 5 z 35 rzutów za 3 oraz 22 z 54 rzutów za 2. Jednak takie mecze też się zdarzają i ktoś takie mecze także musi wygrać. Na minutę przed końcem spotkania na tablicy widniał remis po 31. Jednak w posiadaniu piłki byli zawodnicy zespołu Leśne i Marcin Trafara przekazał piłkę do Zbigniewa Mędelskiego, a ten zdobył 2 punkty wyprowadzając swój zespół na 2-punktowe prowadzenie. Szansę na zdobycie punktów mieli jeszcze przeciwnicy, ale popełnili błąd kroków i tym sposobem zakończył się mecz, w który ciężko wywalczone zwycięstwo powędrowało na konto zespołu Leśne. Najlepszym strzelcem zwycięzców był Sebastian Listecki, który zdobył 12 punktów, a dla pokonanych po 8 punktów zdobyli Jaku Powalisz i Arek Pilarski.