Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 11 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

11 kolejka:

Niedziela, 15 stycznia 2023 roku:

Godzina 16:00

Optomed Predators vs Inter Cars/Iron Team
62:45

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. W zespole Inter Cars 12 z 30 punktów zespołu zdobył Filip Ciesielski, a po stronie Optomedu 11 z 27 punktów zespołu zdobył Tobiasz Łuczak. Decydująca o końcowym wyniku była III kwarta, która zespół Optomedu wygrał 17:6. Duża w tym zasługa Tobiasza Łuczaka, który dorzucił do swojego dorobku 9 punktów. W IV kwarcie przypomniał o sobie Piotr Derda, który dołożył 8 punktów, a Igor Taranek dorzucił 5 punktów. Tym samym zespół Optomed Predators odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie wygrywając różnicą 17 punktów. Dla zwycięzców 23 punkty zdobył Tobiasz Łuczak, a dla pokonanych po 12 punktów zdobyli: Filip Ciesielski oraz Michał Soszka.

Godzina 17:10

PSP Solution vs OZD Agawa
84:61

Wychodzi na to, że Maciej Dolot upodobał sobie w tym sezonie liczbę 29. Dlaczego? po raz trzeci podczas 6 występów w tym sezonie Maciej zdobył 29 punktów. Maciej trafił 10 z 14 rzutów z gry i dołożył 7 asyst. Na parkiecie pomagał Maciejowi Krzysztof Nowicki, który zanotował 28 punktów trafiając 10 z 11 rzutów za 2. Do swojego dorobku Krzysztof dołożył także 7 zbiórek, 4 przechwyty oraz 3 asysty. W zespole OZD Agawa po 13 punktów zdobyli Michał Kamieński i Maciej Galubiński, ale jak się okazało to nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu rywali i kolejna wygrana PSP Solution stała się faktem.

Godzina 18:20

Piekarnia Bunia vs AZS UTP
83:68

W meczu tym spotkali się Mistrzowie BNBA z 1 i Extra Ligi z poprzedniego sezonu. Od początku meczu lekką przewagę mieli zawodnicy Piekarni Bunia, którzy z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę. Duża w tym zasługa Sebastiana Laydycha, który zdobył 27 punktów oraz Oliwiera Szyttenholma, który na swoim koncie zapisał 22 punkty. Warto też odnotować występ Wojciecha Szafranka, który był bliski triple-double notując 19 punktów, 10 zbiórek oraz 6 asyst. W zespole AZS UTP ciężar zdobywania punktów przypadł każdemu zawodnikowi zespołu. Najlepiej wypadł Maciej Maławy, który zdobył 19 punktów i dołożył 13 zbiórek. Jednak mimo, że każdy zawodnik zespołu AZS UTP zanotował dwucyfrową zdobycz punktową to nie udało się nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem. Tym razem górą byli zawodnicy Piekarni Bunia i to oni wygrali „pojedynek mistrzów”.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Starzy Kumple
71:32

Zespół Starych Kumpli chciał zrobić wszystko, aby uniknąć 10 porażki z rzędu w tym sezonie. Zadanie utrudnił im Miłosz Osiński oraz Łukasz Makarewicz. Miłosz zdobył 28 punktów, a Łukasz Makarewicz dołożył 20 punktów. Zawodnicy Starych Kumpli byli bezradni. Trafili 9 z 35 rzutów za 2 oraz zaledwie 4 z 17 rzutów za 3 co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Na pewno nie pomogła też przegrana II kwarta, w której Starzy Kumple nie zdobyli żadnego punktu, a stracili 14. Mecz wygrał zespół Ivy Technology Basket Team różnicą 39 punktów i niestety 10 porażka z rzędu zespołu Starych Kumpli stała się faktem.