Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 13 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

13 kolejka:

Sobota, 21 stycznia 2023 roku:

Godzina 18:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
56:36

Chcąc myśleć o jak najwyższej pozycji w tabeli przed play-off zawodnicy zespołu Pro Vento Energia nie mogli sobie pozwolić w tym meczu na porażkę. O pozytywne zakończenie tego spotkania postarał się Jakub Pawiński oraz Wiktor Paczkowski. Jakub zapisał na swoim koncie 20 punktów, 5 zbiórek oraz 5 asyst, a Wiktor dołożył 18 punktów, 6 zbiórek oraz 3 asysty. Między innymi postawa tych dwóch zawodników sprawiła, że w II kwarcie odzyskana przewaga przez Husarię co kwartę się powiększała, aż na koniec meczu wynosiła 20 punktów. W zespole IV LO sytuację próbował ratować Jakub Powalisz (10 punktów), Norbert Cieślak (8 punktów) oraz Paweł Koralewski (7 punktów), ale to nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu rywali.

Godzina 19:10

NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy Bydgoszcz
47:45

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły. Zawodnicy NU HOMES nie spodziewali się takiego oporu po stronie Łuczników. Warto odnotować, że Łucznicy wygrali walkę na tablicy 55:34. Po 18 zbiórek zanotowali: Michał Erdmański oraz Michał Lubomski. Jednak jak się okazało walka na zbiórce to nie wszystko. Mimo, że mecz w regulaminowym czasie uratował Marcin Szuster, który celnym rzutem osobistym doprowadził do dogrywki to górą w dogrywce byli jednak Pretendenci, którzy rękami Artura Zemło zdobyli 2 punkty i wygrali całe spotkanie różnicą 2 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Paweł Jakubowski – 13 punktów, a dla pokonanych 12 punktów zapisał na swoim koncie Marcin Szuster.

Niedziela, 22 stycznia 2023 roku:

Godzina 16:00

Leśne vs Żaroodporni
63:56

W meczu tym spotkały się zespoły z początku tabeli, więc można było przypuszczać, że walka będzie trwała do samego końca. Po wyrównanej I kwarcie przypuszczenia te zmienił przebieg II kwarty, która potoczyła się po myśli zawodników zespołu Leśne, którzy wygrali ją 19:12. Ta kilku-punktowa przewaga w IV kwarcie wzrosła do 14 punktów i Żaroodpornym ciężko było ją odrobić co sprawiło, że mecz wygrał zespół Leśne różnicą 7 punktów. Po stronie Żaroodpornych bardzo dobry mecz rozegrał Błażej Bujanowski, który w całym meczu uzbierał 21 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst oraz 3 przechwyty. Po stronie Leśnego Marcin Trafara i Marcin Deja zdobyli po 16 punktów.