Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 13 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

13 kolejka:

Sobota, 28 stycznia 2023 roku:

Godzina 20:20

Inter Cars/Iron Team vs OZD Agawa
64:59

I kwarta tego meczu potoczyła się po myśli zespołu Inter Cars/Iron Team. Jednak następne dwie kwarty należały do zespołu OZD Agawa, który nie tylko odrobił stratę do rywali, ale także wyszedł na prowadzenie 39:36. Duża w tym zasługa Michała Kamieńskiego, który zanotował 13 punktów oraz 13 zbiórek. W IV kwarcie zawodnicy zespołu Inter Cars/Iron Team zagrali bardzo skutecznie i zespołowo notując 9 asyst co przełożyło się na końcowy wynik meczu i wygraną Inter Cars/Iron Team. Dla zwycięzców 15 punktów zanotował Michał Soszka, a Przemysław Grochowski dołożył 14 punktów. Dla pokonanych 28 punktów oraz 15 zbiórek zanotował Michał Kamieński, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali.

70:42

Zespół Piekarnia Bunia w tym dniu miał ułatwione zadanie grając z zespołem Starych Kumpli, którzy nie wygrali jeszcze w tym sezonie meczu. Niestety do przedłużenia tej serii przyczynił się tym razem Wojciech Szafranek, który w tym meczu zdobył 23 punkty, 12 zbiórek, 5 asyst oraz 3 przechwyty. Szczególnie pomocny w tym dniu był także Kamil Romecki, który rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie notując 8 punktów, 11 zbiórek oraz 6 asyst. Dzięki postawie m.in. tych dwóch graczy przewaga z kwarty na kwartę zespołu Piekarnia Bunia się powiększała i na koniec meczu wyniosła 28 punktów. Dla pokonanych 13 punktów zdobył Bartłomiej Biały, a Jakub Truszczyńśki dołożył 10 punktów.

Godzina 19:30

PSP Solution vs Ivy Technology Basket Team
74:55

Pierwsze dwie kwarty tego meczu były bardzo wyrównane i po 20 minutach zespół PSP prowadził 30:25. Jednak w drugiej połowie słaba skuteczność zespołu Ivy Technology sprawiła, że ich przeciwnicy to wykorzystali i powiększyli swoje prowadzenie, którego jak się okazało nie oddali do końca spotkania. Nie do zatrzymania w tym meczu był Filip Joachimiak, który trafił m.in. 9 z 11 rzutów za 2 i zapisał na swoim koncie 24 punkty w 21 minut spędzonych na parkiecie. W zespole Ivy Technology 13 punktów, 9 zbiórek oraz 4 asysty padły łupem Miłosza Osińskiego, a po 11 punktów zdobyli Marcin Kitowski oraz Adam Zboiński.