Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 14 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

14 kolejka:

Sobota, 28 stycznia 2023 roku:

Godzina 18:00

FOX Barber Expert vs IV LO Emeryci i Renciści
58:40

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Zawodnicy IV LO bardzo dobrze radzili sobie z w starciu z bardziej doświadczonymi graczami zespołu FOX. Pierwsze 20 minut zakończyło się remisem po 27. Jednak w drugiej połowie o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał przeciwnikom Filip Siedlaczek, który zdobył 12 punktów, a Wojciech Wawrzyniak dorzucił 11 punktów. Dzięki postawie tych dwóch graczy zespół FOX wygrał drugą połowę 31:13 i całe spotkanie różnicą 18 punktów. Dla zwycięzców 18 punktów, 6 przechwytów oraz 5 asyst zanotował Wojciech Wawrzyniak, a dla pokonanych 12 punktów zapisał na swoim koncie Kamil Ludwiniak.

Godzina 19:10

NU HOMES Pretendenci vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
51:26

Pierwsza kwarta tergo spotkania ułożyła się po myśli zawodników NU HOMES, którzy wygrali ją różnicą 15 punktów. Przez dwie następne kwarty Dominik Łukowski z IV LO dbał o to, aby Pretendenci nie powiększyli swojej przewagi i dzięki jego 10 punktom można powiedzieć, że to się udało. Jednak w IV kwarcie Artur Zemło zdobył 10 z 14 punktów dla NU HOMES i przypieczętował pewne zwycięstwo swojego zespołu. W całym meczu Artur uzbierał 14 punktów oraz 8 zbiórek, a Mateusz Bujno dołożył 8 punktów, 7 zbiórek, 3 przechwyty, 2 asysty oraz blok.

Niedziela, 29 stycznia 2023 roku:

Godzina 18:20

Żaroodporni vs KK Łucznicy Bydgoszcz
59:37

Żaroodporni bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie co było widać po 20 minutach na tablicy wyników. 18-punktowa przewaga sprawiła, że Łucznicy mieli duży problem, aby odrobić stratę do rywali. Mimo, że druga połowa była bardziej wyrównana to nie zmieniła przebiegu spotkania. Zespołowi Łuczników nie pomogło 10 punktów, 11 zbiórek, 4 przechwyty oraz 3 bloki Michała Lubomskiego. W zespole Żaroodpornych 15 punktów, 8 zbiórek oraz 2 bloki zanotował Adam Powała, a Łukasz Nowicki dołożył 19 punktów oraz 9 zbiórek.