Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 14 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

14 kolejka:

Sobota, 4 lutego 2023 roku:

Godzina 19:10

Optomed Predators vs AZS UTP
87:51

20 marca 2016 roku miała miejsce ostatnia seria 3 porażek z rzędu w sezonie regularnym zespołu AZS UTP. W tym meczu Patryk Krykant dwoił się i troił, aby taka seria nie powtórzyła się ponownie. Patryk zdobył 28 punktów, ale grający ponownie 5-tką zawodników zespół AZS UTP nie znalazł odpowiedzi na parę Wardziński/Łapiński. Łukasz zanotował 25 punktów, 19 zbiórek oraz 9 asyst, a Cezary dołożył 25 punktów, 17 zbiórek oraz 3 przechwyty. Decydująca o przebiegu meczu była pierwsza połowa, w której zespół AZS UTP zdobył tylko 13 punktów przy 46 straconych. Ostatecznie mecz wygrał zespół Optomed Predators 87:51.

Godzina 20:20

PSP Solution vs Inter Cars/Iron Team
91:32

Nie tak przebieg tego spotkania wyobrażali sobie zawodnicy Inter Cars/Iron Team, którzy w 1 połowie zdobyli zaledwie 14 punktów tracąc 44. Po przerwie nic się nie zmieniło. Zawodnicy PSP zdobyli 47 punktów, a ich przeciwnicy dołożyli do swojego dorobku zaledwie 18 punktów. Na pewno zespołowi Inter Cars nie pomogły 23 straty oraz skuteczność za 2 punkty – 7/30 + 5/29 za trzy. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył Filip Ciesielski – 10. Dla zwycięzców 28 punktów zanotował Filip Joachimiak, a Krzysztof Nowicki dołożył 24 punkty prowadząc PSP do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Niedziela, 5 lutego 2023 roku:

Godzina 18:20

Piekarnia Bunia vs OZD Agawa
59:48

Zawodnicy Piekarni Bunia dobrze rozpoczęli to spotkanie i po I kwarcie prowadzili 14:7. Do składu zespołu powrócił Bartosz Pochocki i było to widoczne na boisku. Zespół OZD Agawa próbował odrobić stratę do rywali, ale w tym dniu nie było to takie proste. Paweł Burschel był w tym meczu najlepszym strzelcem swojego zespołu i zdobył 12 punktów, ale tym razem nie miał wsparcia kolegów. W III kwarcie zawodnicy Piekarni powiększyli swoją przewagę o 9 punktów, a duża w tym zasługa Ryszard Bandoszka, który trafiając wszystkie swoje rzuty zdobył 8 z 18 punktów dla swojego zespołu. IV kwartę wygrał zespół OZD Agawa, ale nie miało to już wpływu na końcowy wynik spotkania. Dla zwycięzców Wojciech Szafranek zdobył 18 punktów, a Wojciech Duda dołożył 17 punktów. Wspomniany wcześniej Bartosz Pochocki dołożył 11 punktów, 9 asyst oraz 8 zbiórek.

Godzina 19:30

Rehabilitacja Jagódka vs Starzy Kumple
57:49

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Po stronie Starych Kumpli bardzo dobry mecz rozgrywał Piotr Fater, który w całym meczu trafił 7 z 8 rzutów z gry, a wspierał go Jakub Truszczyński, który zapisał na swoim koncie 15 punktów. Po stronie Rehabilitacji Jagódka najlepiej prezentował się Marcin Dłuski, który zanotował 20 punktów, a 11 punktów dołożył Kacper Jankowski. Mimo, że Starzy Kumple do końca walczyli o wygraną to nie wystarczyło to w tym dniu, aby pokonać rywali. Tym samym kolejna porażka powędrowała na konto Starych Kumpli, a ze zwycięstwa mogli się cieszyć zawodnicy zespołu Rehabilitacja Jagódka.