Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 15 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

15 kolejka:

Sobota, 4 lutego 2023 roku:

Godzina 18:00

Leśne vs KK Łucznicy Bydgoszcz
69:38

Bardzo dobrze to spotkanie rozpoczął zespół Leśne i po pierwszych 10 minutach prowadził różnicą 12 punktów. Duży wkład w taki wynik miał Marcin Deja, który zdobył 8 punktów i zanotował 4 przechwyty. Mimo, że następne dwie kwarty były bardzo wyrównane to przewaga zespołu Leśne nie zmalała. Zespół Łuczników swojej szansy na odrobienie strat szukał w IV kwarcie. Jednak słaba skuteczność w tej części gry, która przełożyła się na 10 zdobytych punktów przy 26 straconych sprawiła, że mecz ten wygrali przeciwnicy 69:38. Sam Marcin Deja w IV kwarcie zdobył 16 punktów, a łącznie uzbierał w meczu 29 punktów, 9 przechwytów oraz 6 asyst. Pod tablicami wspierał go Sebastian Listecki, który do 12 punktów dołożył aż 21 zbiórek oraz 2 bloku. Dla pokonanych 14 punktów zanotował Marcin Szuster, a 9 punktów i 14 zbiórek zapisał na swoim koncie Michał Lubomski.

Niedziela, 5 lutego 2023 roku:

Godzina 16:00

Żaroodporni vs Pro Vento Eneria Husaria Basket Team
69:42

Po porażce w poprzedniej kolejce zespół Husarii chciał powalczyć o zwycięstwo. Jednak trochę inne plany miał Adam Powała i jego koledzy z zespołu Żaroodpornych. Adam zanotował w tym meczu 16 punktów, a Łukasz Nowicki dołożył 14 punktów oraz 22 zbiórki co przyczyniło się do wygranej walki pod tablicami 49:30 na korzyść Żaroodpornych. Tym samym Żaroodporni pewnie wygrali to spotkanie różnicą 27 punktów. Dla pokonanych 15 punktów zdobył Mikołaj Makowski, a 12 punktów, 12 zbiórek, 4 asysty oraz 3 bloki dołożył Mateusz Kosior. To jednak nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać lepiej dysponowanych rywali.

Godzina 17:10

NU HOMES Pretendneci vs FOX Barber Expert
52:38

Bardzo dobrze w ostatnich meczach radzili sobie zawodnicy zespołu FOX, którzy wygrali 4 ostatnie spotkania. Jednak zespół NU HOMES miał też swoją serię dwóch wygranych spotkań, której nie chciał przerywać. Zadbał o to Artur Zemło oraz Paweł Jakubowski. Pierwszy zdobył 13 punktów, a drugi dołożył 12 punktów. Taka postawa tych dwóch graczy sprawiła, że mecz potoczył się po myśli Pretendentów. Zespołowi FOX na pewno nie pomogło 14 strat oraz 14 niecelnych rzutów za 3 na 14 prób. Mimo, że ponownie najlepszym strzelcem zespołu okazał się Wojciech Wawrzyniak (13 punktów) to w tym meczu to nie wystarczyło i seria 4 zwycięstw z rzędu zespołu FOX dobiegła końca.