Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 18 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

18 kolejka:

Sobota, 25 lutego 2023 roku:

Godzina 18:00

Leśne vs IV LO Emeryci i Renciści
54:28

Zespół Leśne już w pierwszej kwarcie nie miał problemów, aby odskoczyć swoim rywalom. Marcin Deja zdobył 10 z 16 punktów zespołu. W tym samym czasie zawodnicy IV LO zdobyli zaledwie 4 punkty. W II kwarcie sytuacja się powtórzyła i zawodnicy IV LO ponownie zdobyli 4 punkty tracąc 9. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 25:8. W drugiej połowie nie wiele się zmieniło. Zawodnicy zespołu Leśne zagrali lepiej w ataku i skutecznie w obronie co przełożyło się na wynik spotkania. Zespół Leśne wygrał ten mecz różnicą 26 punktów, a Marcin Deja zdobył 22 punkty. Dla pokonanych 9 punktów zanotował Arek Pilarski.

Godzina 20:20

FOX Barber Expert vs KK Łucznicy Bydgoszcz
50:43

Oba zespoły dzieli kilka miejsc w tabeli, ale zawodnicy zespołu KK Łucznicy się tym nie zniechęcili. Przez pierwsze trzy kwarty trwała bardzo wyrównana, a po 30 minutach na tablicy widniał wynik 31:30 dla zespołu FOX. W IV kwarcie o swoich możliwościach strzelecki przypomniał sobie Filip Siedlaczek, który zdobył 8 z 19 punktów zespołu i poprowadził tym samym zespół FOX do ciężko wywalczonego zwycięstwa. W całym meczu Filip uzbierał 16 punktów, a 11 punktów dołożył Antonio Pimenta. Dla pokonanych 12 punktów i 21 zbiórek zanotował Michał Erdmański, a po 10 punktów dołożyli Marcin Szuster oraz Michał Lubomski.

Niedziela, 5 marca 2023 roku:

Godzina 18:20

NU HOMES Pretendenci vs Żaroodporni
62:58

Oba zespoły walczą o jak najwyższą pozycję w tabeli przed play-off i to było widać na boisku. Walka o każdy punkt trwała od pierwszej do ostatniej minuty. Po stronie Żaroodpornych bardzo dobrze grał Łukasz Nowicki, który w całym meczu zdobył 17 punktów, 10 zbiórek oraz 3 asysty. Wspierał go Błażej Bujanowski, który zdobył 16 punktów. Wszystko pewnie potoczyłoby się dobrze gdyby w zespole przeciwników nie grał w tym dniu Paweł Jakubowski. Paweł zdobył 8 z 23 punktów w IV kwarcie i tym samym w znacznym stopniu przyczynił się do wygranej zespołu NU HOMES Pretendenci.