Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 2 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

2 kolejka

Sobota, 1 października 2022 roku

Godzina 19:10

AZS UTP vs Piekarnia Bunia
55:45

Zespół Piekarnia Bunia już w 2 kolejce musiał się zmierzyć z Mistrzem BNBA z lat 2021-2022. Dla zawodników tego zespołu był to nie lada sprawdzian. Po perfekcyjnym sezonie 2021/2022 w 1 Lidze zawodnicy tego zespołu bez porażki i z Tytułem Mistrzowskim 1 Ligi zameldowali się w Extra Lidze w tym sezonie walcząc o coś czego nie udało się jeszcze żadnemu zespołowi, czyli zdobycie dwóch Mistrzostw BNBA w obu ligach rok po roku. Jednak za nim do tego dojdzie na drodze Piekarni Bunia stanie kilka zespołów, które będą chciały temu zapobiec. W tym przypadku zespół AZS UTP, który dodatkowo przegrał swoje pierwsze spotkanie w 1 kolejce chciał się odbudować i wrócić na ścieżkę zwycięstw. O wszystko zatroszczył się Patryk Krykant i Maciej Maławy. Patryk zdobył 17 punktów, w Maciej dołożył 10 punktów oraz 13 zbiórek. Taka postawa obu graczy oraz 53% skuteczność za 2 całego zespołu AZS UTP sprawiła, że z tego spotkania zwycięsko wyszedł zespół AZS UTP, który także wygrał walkę na tablicy 37:28. W zespole Piekarni Bunia 15 punktów zdobył Sebastian Laydych, a 10 punktów dorzucił Ryszard Bandoszek.

Niedziela, 2 października 2022 roku

Godzina 17:10

Inter Cars/Iron Team vs Optomed Predators
68:42

Po zwycięstwie w pierwszym meczu zespół Inter Cars/Iron Team chciał podtrzymać dobrą passę i wygrać kolejne spotkanie. Mimo, że Cezary Łapiński zanotował 18 punktów (14/17 za 1) oraz 14 zbiórek to nie miał wsparcia wśród kolegów co niestety przełożyło się na przebieg spotkania. Zespół Inter Cars/Iron Team z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę. Przyczynił się do tego na pewno Michał Soszka, który zdobył 21 punktów oraz Mateusz Ziółkowski, który zanotował 14 punktów, 7 zbiórek oraz 4 asysty. Grający zaledwie 5-tką zawodników zespół Optomedu nie był w stanie przeciwstawić się dobrze grającym przeciwnikom i przegrał to spotkanie różnicą 26 punktów.

Godzina 18:20

PSP Solution vs OZD Agawa
73:51

Zespół PSP Solution od początku meczu narzucił swoje warunki gry i powiększał swoją przewagę nad przeciwnikiem. Duża w tym zasługa Macieja Dolota, który w tym dniu prawie się nie mylił. Maciej trafił 13 z 20 rzutów i zapisał na swoim koncie 29 punktów. Karol Maciakiewicz dołożył 14 punktów i 8 zbiórek, a Adam Rydwelski rozdał 12 asyst i jako jedyny w meczu zablokował rzuty przeciwników aż dwukrotnie. W zespole OZD Agawa Damian Krawczyk próbował nawiązać walkę z rywalem, ale nawet jego 19 punktów nic nie pomogło. Zbyt duża ilość strat – 19 – sprawiła, że tego meczu zespół OZD Agawa nie mógł wygrać. Ciekawostką może być fakt, że zespół PSP Solution rozegrał swój 245 mecz w Extra Lidze BNBA, a co najważniejsze było to 201 zwycięstwo tego zespołu co jest oczywiście rekordem BNBA. Żaden zespół nie może pochwalić się takim wynikiem.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Starzy Kumple
71:39

Po porażce w pierwszym spotkaniu oba zespoły chciały pokazać się z lepszej strony w tym meczu. Lepiej to wyszło zawodnikom Ivy Technology Basket Team. Łukasz Makarewicz zdobył 20 punktów, a Miłosz Osiński otarł się o triple-double notując 17 punktów, 10 zbiórek, 8 asyst, 2 przechwyty oraz 2 bloki. Taka postawa obu graczy przyczyniła się do tego, że ich zespół w dość łatwy sposób powiększał swoją przewagę z minuty na minutę. Starym Kumplom nie pomogła słaba skuteczność za trzy punkty – 6/31. Najwięcej punktów dla Starych Kumpli zdobył Jakub Truszczyński – 14. Nie pomogło to jednak w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w sezonie.