Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 20 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

20 kolejka:

Sobota, 18 marca 2023 roku:

Godzina 18:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
54:52

Dla zawodników IV LO każdy mecz jest okazją do odniesienia zwycięstwa – w tym przypadku pierwszego w tym sezonie. W tym meczu zespół ten był najbliżej wygranej w tym sezonie. W połowie IV kwarty prowadzenie tego zespołu wynosiło 8 punktów – 48:40 – i wydawało się, że nic już się zmienić nie może. Jednak Jakub Pawiński miał trochę inne plany. Zdobywając 10 z 17 punktów zespołu w IV kwarcie nie dość, że odrobił stratę do rywali to jeszcze poprowadził swój zespół do ciężko wywalczonego zwycięstwa różnicą 2 punktów. W całym meczu Jakub uzbierał 18 punktów tak samo jak jego kolega Mikołaj Makowski. Dla pokonanych po 11 punktów zdobyli: Rafał Szulakowski i Rafał Podkowiński.

Godzina 20:20

Leśne vs Żaroodporni
65:42

Meczu tego Żaroodporni nie zaliczą do udanych. Nie dość, że na meczu pojawili się w 6-cioosobowym składzie to już w pierwszej kwarcie musieli „pożegnać” się z Błażejem Bujanowskim, który został ukarany przewinieniem dyskwalifikującym i musiał opuścić boisko. Dodatkowo kontuzji doznał Krzysztof Nyc i także opuścił boisko. Wykorzystali to zawodnicy zespołu Leśne, którzy po pierwszej połowie prowadzili 31:18. W II połowie Żaroodporni próbowali odrabiać straty. Na boisku ponownie pojawił się Krzysztof Nyc, który zmagał się z kontuzją kostki, ale mimo to był w stanie rzucić trzy trójki z rzędu w III kwarcie. Jednak na nie wiele się to zdało. Leśne powiększało przewagę, a zespół Żaroodpornych musiał uznać wyższość rywali. Mecz wygrał zespół Leśne różnicą 23 punktów i umocnił się na 1 miejscu w tabeli 1 Ligi. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Marcin Deja – 20. Dla pokonanych 13 punktów zanotował Łukasz Nowicki.

Niedziela, 12 marca 2023 roku:

Godzina 16:00

KK Łucznicy Bydgoszcz vs NU HOMES Pretendenci
43:37

Zespół NU HOMES walczący o jak najwyższą pozycję przed play-off nie spodziewał się, że Łucznicy pokażą się w tym meczu z tak dobrej strony. Zadbał o to Marcin Szuster i Miłosz Modliński. Marcin zdobył 12 punktów, a Miłosz dorzucił 11 punktów trafiając m.in. 4 z 4 rzutów za 2. W obronie wspomagał ich Michał Erdmański, który zebrał aż 17 piłek pod własną tablicą (łącznie 21 w meczu). W NU HOMES tylko Mikołaj Ziemiński zanotował dwucyfrową zdobycz punktową i zapisał na swoim koncie 13 punktów. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. Tym samym KK Łucznicy wygrali mecz różnicą 6 punktów.