Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 3 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

3 kolejka:

Sobota, 8 października 2022 roku:

Godzina 18:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs KK Łucznicy Bydgoszcz
65:35

W pierwszej połowie tego spotkania z lepszej strony pokazali się zawodnicy zespołu Husaria Basket Team. Jednak mimo, że prowadzenie po 20 minutach wynosiło 8 punktów to nie była to na tyle bezpieczna przewaga, aby mieć zagwarantowane zwycięstwo. W III kwarcie Łucznicy próbowali odrobić stratę do rywali, ale nie było to takie proste. Zespołowa gra Husarii sprawiła, że powiększyli swoją przewagę o kolejne 3 punkty, a do zakończenia spotkania zostało ostatnie 10 minut. W zespole Łuczników Michał Lubomski próbował odrobić stratę do rywali zdobywając 7 punktów, ale nie miał w tej części żadnego wsparcia kolegów co wykorzystali rywale. O wygraną Pro Vento Energia zatroszczył się Mateusz Kosior, który zanotował w ostatniej kwarcie 13 punktów, 6 zbiórek oraz 3 asysty. Dzięki takiej postawie Husaria wygrała ostatnią kwartę 26:7 i cały mecz różnicą 30 punktów. W całym meczu Mateusz uzbierał 20 punktów, a 16 punktów i 10 zbiórek dołożył Jakub Pawiński. Dla pokonanych 13 punktów i 10 zbiórek zanotował Michał Lubomski, a 10 punktów dołożył Marcin Szuster.

Godzina 20:20

Żaroodporni vs IV LO Emeryci i Renciści
68:31

Pierwsza kwarta tego spotkania nie ułożyła się po myśli zawodników IV LO, którzy trafili zaledwie 3 z 17 rzutów z gry. Wykorzystali to przeciwnicy, którzy w tej kwarcie zdobyli 25 punktów tracąc zaledwie 7. W dalszej części spotkania przewaga Żaroodpornych się powiększała. Duża w tym zasługa wszechstronnie grającego w tym meczu Błażeja Bujanowskiego, który zanotował w tym meczu 17 punktów, 13 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty oraz 1 blok. Wspierał go Krzysztof Nyc, który zdobył 20 punktów, 9 zbiórek, 5 przechwytów oraz 4 asysty. Dzięki postawie tych dwóch graczy Żaroodporni nie mieli żadnego problemu, aby pokonać w tym dniu rywali, dla których najwięcej punktów zdobył Michał Makowski – 9.

Niedziela, 9 października 2022 roku:

Godzina 17:10

FOX Barber Expert vs Leśne
53:38

W 2 kolejce spotkań Krzysztof Barszczyk rozegrał chyba najgorszy mecz w swojej 1-ligowej karierze BNBA. Krzysztof trafił zaledwie 1 rzut z 12 oddanych podczas 37 minut spędzonych na parkiecie. Dla wielu osób nie było w tym nic dziwnego szczególnie patrząc na wiek zawodnika. Jednak w meczu z zespołem Leśne Krzysztof pokazał swoim hejterom, że potrafi zagrać w koszykówkę na wysokim poziomie. Krzysztof podczas 31 minut spędzonych na boisku trafił 7 z 10 rzutów co dało mu 14 punktów, a do tego dołożył 9 zbiórek oraz 5 asyst oraz 2 bloki. Dzięki postawie Krzysztofa i Wojciecha Wawrzyniaka (18 punktów) zespół FOX Barber Expert nie miał problemów, aby pokonać w tym dni zespół Leśne, dla którego najwięcej punktów zdobył Marcin Deja – 14.