Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 3 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

3 kolejka:

Sobota, 8 pażdziernika 2022 roku:

Godzina 19:10

AZS UTP vs Rehabilitacja Jagódka
79:56

Zespół AZS UTP po ważnym zwycięstwie w 2 kolejce z zespołem Piekarnia Bunia chciał kontynuować swoją dobrą grę i wygrać kolejne spotkanie. Tym razem przeciwnikiem akademików był zespół Rehabilitacja Jagódka. Zespół ten jest dobrze znany Darkowi Kozłowskiemu oraz Maciejowi Maławemu. Darek był członkiem tego zespołu w latach 2019-2021, a Maciej w latach 2016-2019. Obaj zawodnicy w tym meczu wyszli w pierwszej piątce i pokazali się z bardzo dobrej strony. Darek w całym meczu zanotował 8 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek oraz 3 przechwyty, a Maciej dołożył 12 punktów, 8 zbiórek oraz 3 asysty. Na swoim poziomie zagrał Patryk Krykant, który zanotował 15 punktów, 7 zbiórek oraz 6 asyst, a 14 punktów (7/11 za 2) dołożył Mateusz Józefczyk. Taka postawa wcześniej wspomnianych graczy sprawiła, że z kwarty na kwartę prowadzenie AZS UTP się powiększało. W zespole Rehabilitacja Jagódka Wojciech Ruczyński i Jan Mieszkowski próbowali przeciwstawić się rywalom, ale to nie wystarczyło w tym dniu. Wojciech zdobył 23 punkty, a Jan dorzucił 17 punktów. Mecz wygrali akademicy różnicą 23 punktów i to zawodnicy tego zespołu mogli się cieszyć z kolejnej wygranej w sezonie.

Niedziela, 9 października 2022 roku:

Godzina 16:00

Inter Cars/Iron Team vs Starzy Kumple
72:31

Zespół Starych Kumpli chciał w końcu przełamać swoją złą passę. Jednak zespół Inter Cars/Iron Team miał zupełnie inne plany. Maciej Jakubczak i Michał Soszka już w pierwszej kwarcie narzucili swoje warunki w tym meczu. Maciej zdobył 7 punktów, a Michał dołożył 6 punktów, a ich zespół prowadził po pierwszych 10 minutach 18:2. W kolejnych kwartach nie wiele w grze Starych Kumpli się zmieniło, a to sprawiło, że z kwarty na kwartę swoją przewagę powiększali ich przeciwnicy. Do zdobywania punktów dla Inter Cars dołączył się Kacper Jędrzejczak, który zdobył 11 punktów, a Remigiusz Piwowarski dołożył 9 punktów, 8 zbiórek oraz 4 przechwyty. Michał Soszka został najlepszym strzelcem meczu po zdobyciu 23 punktów. W zespole Starych Kumpli Przemysław Znaczko, Łukasz Górski oraz Wojtek Brzykcy zdobyli po 9 punktów i niestety nie uchronili swojego zespołu przed kolejną porażką.

Godzina 18:20

Piekarnia Bunia vs Optomed Predators
61:51

Po porażce w poprzedniej kolejce zawodnicy Piekarnii Bunia chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw. Postarał się o to Wojciech Szafranek i Dawid Jeszke, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 15 punktów. Pod tablicami wspierał ich Wojciech Duda, który zebrał 11 piłek z czego 5 w ataku. Oliwier Szyttenholm dołożył 9 punktów, 4 zbiórki oraz 3 asysty, a Adrian Barszczyk 5 punktów, 5 zbiórek oraz 5 asyst. W przeciwnym zespole po 12 punktów zdobyli: Cezary Łapiński i Piotr Derda, ale to nie wystarczyło w tym dniu na pokonanie rywali. Mimo, że mecz zakończył się różnicą 10 punktów to w drugiej połowie mecz kontrolowali zawodnicy Piekarni Bunia.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs OZD Agawa
68:47

Zespół OZD Agawa w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. To miało się zmienić w tym meczu. Jednak Miłosz Osiński i Daniel Kosut mieli inne plany. Miłosz w tym meczu był prawie bezbłędny trafiając 8 z 9 rzutów za 2 oraz 5 z 6 rzutów za 3. Łącznie Miłosz na swoim koncie zapisał 32 punkty i dołożył 7 zbiórek, 6 asyst oraz 5 przechwytów. Daniel dorzucił 23 punkty, z których 15 zdobytych było rzutami trzypunktowymi. Taka postawa tych graczy sprawiła, że OZD Agawa nie była w stanie prowadzić wyrównanej walki w tym meczu. Mecz zakończył się różnicą 21 punktów i z drugiego zwycięstwa w sezonie mogli się cieszyć zawodnicy Ivy Technology Basket Team. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Damian Krawczyk, a 12 punktów zdobył Paweł Burschel.