Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 6 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

6 kolejka:

Niedziela, 30 października 2022 roku:

Godzina 16:00

NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy Bydgoszcz
61:40

Zespół Łuczników po ostatniej wygranej chciał kontynuować dobrą passę. Jednak już w I kwarcie Paweł Jakubowski z zespołu NU HOMES postarał się o to, aby to jego zespół lepiej rozpoczął to spotkanie. Paweł zdobył 9 z 24 punktów zespołu, a Pretendenci prowadzili po pierwszych 10 minutach różnicą 13 punktów. W kolejnej kwarcie Piotr Rommel i Marcin Wojciechowski przyczynili się do tego, że przewaga NU HOMES po 20 minutach wynosiła 17 punktów. W III kwarcie Michał Erdmański z zespołu KK Łucznicy zdobył 10 z 13 punktów zespołu i przewaga przeciwników zmalała o 4 punkty. Jednak NU HOMES ponownie byli lepsi i to oni wygrali to spotkanie różnicą 21 punktów. Dla zwycięzców po 13 punktów zdobyli: Paweł Jakubowski i Piotr Rommel, a dla pokonanych 15 punktów i 10 zbiórek zanotował Michał Erdmański.

Godzina 17:10

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs IV LO Emeryci i Renciści
56:28

Zespół IV LO nie wygrał jeszcze meczu w tym sezonie. O to żeby w tej kwestii nic się nie zmieniło postarał się Jakub Pawiński i Mateusz Kosior z zespołu Husarii. Pierwszy zanotował 18 punktów, 5 zbiórek oraz 5 asyst, a drugi dorzucił 19 punktów. Dzięki grze m.in. tych dwóch graczy przewaga Pro Vento Energia powiększała się z kwarty na kwartę. Nieskuteczna gra w ataku zawodników IV LO przełożyła się na wynik spotkania i porażkę różnicą 28 punktów. Dla IV LO najwięcej punktów zdobył Michał Makowski – 9.

Godzina 18:20

Leśne vs Żaroodporni
48:44

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w hali WSG. Walka była na tyle wyrównana, że żaden z zespołów nie był w stanie wyrobić sobie przewagi większej niż 6 punktów. Na 2 minuty przed końcem meczu po punktach Łukasza Nowickiego Leśne prowadziło zaledwie 1 punktem – 45:44. Jednak jak się okazało od tego momentu punkty zdobywali już tylko zawodnicy Leśne, którzy trafili 3 osobiste wygrywając spotkanie 48:44. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Marcin Deja – 20, a Marcin Trafara dorzucił 18 punktów trafiając między innymi 8 na 8 z linii rzutów wolnych. Dla pokonanych 16 punktów i 15 zbiórek zdobył Łukasz Nowicki, ale był to jedyny zawodnik z dwucyfrową zdobyczą punktową w zespole.