Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 6 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

6 kolejka:

Sobota, 12 listopada 2022 roku:

Godzina 19:10

AZS UTP vs Starzy Kumple
76:39

Starzy Kumple mieli cichą nadzieję, że ten mecz będzie pierwszym wygranym meczem w tym sezonie. Szybko te nadzieje rozwiał Mateusz Józefczyk i Bogdan Korniiets. Zawodnicy Ci zdobyli 17 z 24 punktów w pierwszej kwarcie, a zespół AZS UTP prowadził 24:7. II kwarta nie przyniosła żadnych „korzyści” dla żadnego z zespołów, ponieważ kwarta zakończyła się remisem. W drugiej połowie zawodnicy AZS UTP nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom. Grając skutecznie spod kosza zdobyli 44 punkty tracąc zaledwie 24 i tym samym wygrali spotkanie różnicą 37 punktów. Dla pokonanych 11 punktów zdobył Wojtek Brzykcy, a dla zwycięzców 25 punktów powędrowało na konto Mateusza Józefczyka. 12 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst oraz 3 przechwyty zanotował Bogdan Korniiets.

Niedziela, 13 listopada 2022 roku

Godzina 16:00

OZD Agawa vs Rehabilitacja Jagódka
62:40

Oba zespoły muszą się nieźle napracować w tym sezonie, aby odnieść zwycięstwo w tym sezonie. Jak się okazało pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 26:25 dla Rehabilitacji Jagódka. Jednak w III kwarcie Michał Kamieński i jego koledzy zagrali skuteczniej w ataku i skuteczniej w obronie co zaowocowało wynikiem 17:4. W ostatniej odsłonie meczu Wojciech Ruczyński zanotował 7 punktów i 5 zbiórek i próbował odrobić stratę do rywali, ale było już za późno. Lepiej dysponowany w tym dniu zespół OZD Agawa wygrał to spotkanie różnicą 22 punktów i odniósł zwycięstwo. Dla zwycięzców 19 punktów zdobył Paweł Burschel, a Michał Kamieński dołożył 13 punktów & 13 zbiórek. Dla pokonanych Wojciech Ruczyński zdobył 15 punktów, a Marcin Dłuski dołożył 11 punktów, 8 zbiórek oraz 5 przechwytów.

Godzina 17:10

PSP Solution vs Piekarnia Bunia
20:0 (walkower)

Krótkie wyjaśnienie.

Mecz ten mimo, że się odbył został uznany za walkower ze względu na to, że w Piekarni Bunia wystąpił zawodnik, który najpierw rozegrał spotkanie w BNBA 17 września 2022 roku, następnie wystąpił w rozgrywkach 3 ligowych 23 października 2022 roku w zespole Świeckiego Klubu Koszykówki, a następnie zagrał w spotkaniu z PSP Solution. Złamał tym samym Regulamin BNBA (V. Warunki uczestnictwa pkt.1), gdzie możemy przeczytać, „…. Jeśli po rozegraniu meczu w lidze BNBA zawodnik zagra jakiś mecz np. w 1 lub 2 lidze to automatycznie do końca sezonu nie może już wrócić do BNBA. Jeśli jakiś zawodnik złamie ten przepis to wszystkie mecze BNBA, w których nieuprawniony zawodnik zagrał, zostaną zweryfikowane jako walkowery dla rywali… „. Tym samym Kacper Grzelak w sezonie 2022/2023 nie może już wystąpić w lidze BNBA.

Godzina 20:30

Ivy Technology Basket Team vs Inter Cars/Iron Team
59:53

Ciekawe i wyrównane spotkanie rozegrały oba zespołu, a walka o wygraną trwała do ostatniej minuty. Lepiej w ostatecznym rozrachunku wypadli zawodnicy Ivy Technology Basket Team, którzy mieli lepszą skuteczność za 2, za 1, więcej zbiórek, więcej przechwytów oraz mniej strat. W zespole Inter Cars lepiej wyglądało dzielenie się piłką co przełożyło się na 15 asyst tego zespołu. Jednak to nie wystarczyło, aby wygrać to spotkanie. W zespole Inter Cars tylko Michał Soszka może pochwalić się zdobyczą dwucyfrową – 20 punktów. W zespole Ivy Technology 15 punktów zdobył Miłosz Osiński, a po 12 punktów dołożył Łukasz Makarewicz i Piotr Rozmysłowicz. Wszechstronny występ zanotował Mariusz Bakalarz, który zapisał na swoim koncie 10 punktów, 9 zbiórek, 5 przechwytów oraz 4 asysty.