Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 7 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

7 kolejka:

Sobota, 19 listopada 2022 roku:

Godzina 19:10

AZS UTP vs OZD Agawa
60:50

Po dwóch wygranych z rzędu zawodnicy zespołu OZD Agawa liczyli na przedłużenie dobrej passy. Można powiedzieć, że wszystko układało się po myśli OZD Agawy przez 30 minut, kiedy to na tablicy pojawił się wynik 42:40. Jednak w 4 kwarcie przydało się doświadczenie dwukrotnych Mistrzów BNBA. Maciej Maławy, Sławomir Bąk oraz Patryk Krykant zdobyli po 5 punktów w ostatniej kwarcie i przyczynili się do tego, że to zespół AZS UTP wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Dla pokonanych 14 punktów zdobył Damian Krawczyk, a Paweł Burschel dołożył 11 punktów, 16 zbiórek, ale też niestety 10 strat, które na pewno nie pomogły zespołowi OZD Agawa. Dla zwycięzców 25 punktów zanotował Patryk Krykant.

Niedziela, 20 listopada 2022 roku:

Godzina 16:00

Optomed Predators vs Starzy Kumple
84:46

Starzy Kumple chcieli w końcu przełamać złą passę, ale zawodnicy zespołu Optomed Predators nie chcieli być pierwszym zespołem, który przegra ze Starymi Kumplami. Postarał się o to między innymi: Igor Taranek, który zdobył 23 punkty oraz Łukasz Wardziński, który na swoim koncie zapisał 20 punktów. 17 punktów dołożył Tobiasz Łuczak, a Marcin Kasperowicz zanotował 7 punktów, 6 zbiórek oraz 5 asyst. Taka postawa graczy Optomedu sprawiła, że z kwarty na kwartę przewaga tego zespołu się powiększała i na koniec spotkania wyniosła 38 punktów. Dla pokonanych 15 punktów zdobył Jakub Truszczyński, a 14 punktów dorzucił Bartłomiej Biały.

Godzina 18:20

PSP Solution vs Rehabilitacja Jagódka
54:46

W tym meczu zespół PSP Solution pojawił się w 5-cioosobowym składzie co chcieli wykorzystać ich przeciwnicy, którzy już w pierwszej kwarcie przystąpili do ataku i wygrali pierwsze 10 minut 11:7. Jednak w II kwarcie swoje umiejętności strzeleckie pokazał Karol Maciakiewicz, który zdobył 11 punktów trafiając 5 z 6 rzutów z gry. W III kwarcie gra Karola była tak samo skuteczna, a on sam zdobył 10 z 19 punktów dla swojego zespołu. Po 30 minutach zespół PSP prowadził 40:28. W IV kwarcie Rehabilitacja Jagódka próbowała odrobić stratę do rywali, ale było już za późno. Karol Maciakiewicz skończył mecz z 26 punktami na koncie, a co najważniejsze poprowadził swój zespół do 8-punktowego zwycięstwa. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Marcin Dłuski – 9.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Piekarnia Bunia
49:48

Zespół Piekarnia Bunia po dwóch ostatnich porażkach chciał wreszcie odnieść zwycięstwo. Jednak Łukasz Makarewicz i Miłosz Osiński mieli zupełnie inne plany. Łukasz zdobył 17 punktów i 12 zbiórek, a Miłosz dołożył 16 punktów oraz 16 zbiórek. Po drugiej stronie Wojciech Szafranek trzymał rękę na pulsie i to właśnie po Wojciecha celnym rzucie za trzy na tablicy pojawił się remis po 48 na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu. Chwilę później faulowany był Miłosz Osiński, który wykorzystał 1 rzut wolny, który dał prowadzenie zespołowi Ivy Technology 49:48. Jak się okazało były to ostatnie punkty w tym meczu mimo, że przed szansą wygrania spotkania dla Piekarnii Bunia miał jeszcze Oliwier Szyttenholm, który nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych w ostatnich sekundach spotkania.