Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 8 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

8 kolejka:

Sobota, 19 listopada 2022 roku:

Godzina 18:00

Leśne vs KK Łucznicy Bydgoszcz
38:36

Zespół Łuczników na swoim koncie w tym sezonie posiada 1 zwycięstwo. Michał Erdmański dwoił się i troił, aby ten stan zmienić. Jednak Adam Domagalski i Marcin Trafara mili trochę inne plany. Mimo 15 punktów (6/10 za 2), 12 zbiórek oraz 3 przechwytów Michała Erdmańskiego zespół KK Łucznicy nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi w tym spotkaniu. Na 3 minuty przed końcem meczu na tablicy widniał remis – po 33. Jednak od tego momentu więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy zespołu Leśne, a w szczególności Marcin Trafara, który zdobył 3 ostatnie punkty dla swojego zespołu zapewniając mu zwycięstwo 38:36.

Godzina 20:20

Żaroodporni vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
86:45

W pierwsze kolejce tego sezonu zespół Żaroodpornych przegrał z Husarią różnicą 5 punktów. Tym razem zawodnicy tego zespołu pokazali, że był to wypadek przy pracy. Aż trzech graczy zdobyło ponad 20 punktów co zdecydowanie przełożyło się na wynik tego spotkania. Dodatkowo Łukasz Nowicki dołożył double-double, a zespół Pro Vento Energia Husaria Basket Team był bezradny. Tylko Mateusz Kosior zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz notując 15 punktów. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać skutecznie grających w tym dniu przeciwników. W Żaroodpornych po 22 punkty zdobyli Adam Powała i Błażej Bujanowski, a Krzysztof Nyc dołożył 21 punktów trafiając m.in. 5-krotnie za trzy punkty. Jakub Nyc natomiast dołożył 7 punktów, 7 zbiórek oraz 7 asyst, a Żaroodporni wygrali to spotkanie różnicą 41 punktów.

Niedziela, 20 listopada 2022 roku:

Godzina 17:10

FOX Barber Expert vs NU HOMES Pretendenci
58:53

Zespół FOX bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie. Tym razem zawodnikom tego zespołu przyszło się zmierzyć z zespołem NU HOMES Pretendenci, z którym wygrali w pierwszej kolejce różnicą zaledwie 3 punktów. Podobnie jak w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami nie zabrakło emocji do samego końca. W zespole NU HOMES za zdobywanie punktów zabrał się Mikołaj Ziemiński, a wspierali go Damian Sypniewski oraz Marcin Wojciechowski. Jak się okazało, większym doświadczeniem wykazali się zawodnicy FOX, a w szczególności Jacek Robak i Wojciech Wawrzyniak, którzy w IV kwarcie zdobyli łącznie 13 z 21 punktów dla swojego zespołu. Tym samym poprowadzili go do wygranej różnicą 5 punktów. Wojciech w całym meczu uzbierał 21 punktów, a Jacek dorzucił 9. Dwucyfrową zdobyczą mógł się jeszcze pochwalić Krzysztof Barszczyk, który na swoim koncie zapisał 13 punktów. Dla pokonanych 12 punktów uzbierał Mikołaj Ziemiński.

Przewinienia techniczne:

Barszczyk Krzysztof (FOX Barber Expert)