Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 12 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

12 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 3 lutego 2024 roku

Godzina 17:00

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs Bydgoskie Byki
74:61

Zawodnicy zespołu Fundacja PVE nie tracili czasu i już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 15-punktową przewagę. Duża w tym zasługa Mikołaja Makowskiego, który zdobył 14 z 28 punktów zespołu w tej części gry, grając na 100% skuteczności. Wspierał go Bartosz Stefański, który zanotował 6 punktów, 4 asysty oraz 3 zbiórki. W II kwarcie swoją cegiełkę do dobrej gry Fundacji dołożył Mateusz Kosior, który zanotował 8 punktów oraz 3 zbiórki. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 43:19 i było wiadomo, że Bydgoskim Bykom będzie ciężko odrobić taką stratę. Mimo, że Kacper Jankowski i Wojciech Ruczyński zdobyli 36 z 42 punktów zespołu w drugiej połowie to odrobić strat się nie udało. Lepsi w tym starciu okazali się zawodnicy Husarii i to oni odnieśli zwycięstwo w tym meczu. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Mikołaj Makowski – 24. Dla pokonanych 24 punkty zanotował Kacper Jankowski.

Godzina 18:10

Ciech Soda Inowrocław vs IV LO Emeryci i Renciści
85:49

Zawodnicy Ciech Soda Inowrocław od początku spotkania ruszyli do ataku i jak się okazało z kwarty na kwartę co raz lepiej. W dużym stopniu przyczynił się do tego Bartłomiej Hałas oraz Marcin Sikora. Obaj zdobyli po 24 punkty, a zespół z Inowrocławia z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę, który na koniec spotkania wyniosła 36 punktów. W zespole IV LO Jakub Powalisz zanotował13 punktów, a Arek Pilarski dołożył 12 punktów.

Godzina 19:20

NU HOMES Pretendenci vs PakujTo
49:48

Zespół PakujTo w tym sezonie dotychczas był nie do pokonania. Jednak jak to w sporcie bywa każda passa kiedyś ma swój koniec. O ten koniec serii swoich przeciwników postarał się Patryk Krykant oraz Paweł Jakubowski. Przy 4-punktowej stracie zespołu NU HOMES Patryk Krykant wyrównał wynik meczu – po 47. Po chwili Wojciech Szafranek wykorzystał jeden rzut osobisty i wydawało się, że to zespół PakujTo wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Jednak wtedy ostatnie słowo powiedział Paweł Jakubowski, który zdobywając 2 punkty wyprowadził Pretendentów na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania przerywając tym samym serię 16 zwycięstw z rzędu w sezonie regularnym (dotyczy także sezonu 2022/2023) swoich przeciwników. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Patryk Krykant – 27, a dla pokonanych 19 punktów zanotował Dorian Szyttenholm.

Godzina 20:30

OZD Agawa vs E-Kancelaria/Iron Team
75:49

Zespół OZD Agawa gra w tym sezonie bardzo dobrze. Nie inaczej było i w tym meczu. Kacper Jędrzejczak zanotował 24 punktów, a Maciej Galubiński i Michał Kamieński dołożyli po 18 punktów. W zespole E-Kancelarii tylko jeden zawodnik zanotował dwucyfrową zdobycz punktową – Filip Ciesielski, który rzucił 24 punkty trafiając m.in. 6 razy za trzy punkty. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać lepiej dysponowanych rywali.

 

Niedziela, 4 lutego 2024 roku

Godzina 16:00

Żaroodporni vs Starzy Kumple/OVB
84:44

Starzy Kumple widząc zaledwie 5 zawodników Żaroodpornych liczyli na przerwanie serii 5 porażek. Jednak Łukasz Nowicki miał zdecydowanie inne plany. Łukasz trafił 14 z 19 rzutów za 2 co przełożyło się na 32 zdobyte punkty, a do tego dołożył 19 zbiórek, 2 asysty, blok oraz przechwyt. Sławomir Bąk dołożył 24 punkty, a Emil Kopczyński otarł się o triple-double notując 13 punktów, 9 zbiórek oraz 8 asyst. Tak dobrze dysponowany zespół Żaroodpornych okazał się nie do pokonania i wygrał to spotkanie różnicą 40 punktów przedłużając swoją serię zwycięstw do 8 spotkań. W zespole Starych Kumpli tylko Michał Zyra zanotował dwucyfrową zdobycz punktową zdobywając 15 punktów.

Godzina 17:10

PSP Solution vs FOX Barber Expert
82:56

Zespół PSP Solution walcząc o play-off nie może sobie pozwolić na porażkę w żadnym spotkaniu. W pierwszej kwarcie za zdobywanie punktów zabrał się Igor Taranek, który na wysokiej skuteczności zdobył 14 z 25 punktów zespołu, a Krzysztof Nowicki zanotował 6 asyst oraz 4 przechwyty. W zespole FOX tylko jeden zawodnik notował zdobywał punkty – Michał Muchewicz, który zdobył ich 5. W drugiej kwarcie prowadzenie zespołu PSP wzrosło o kolejne 11 punktów i po 20 minutach na tablicy widniał wynik 52:21. W drugiej połowie zawodnicy zespołu FOX Barber Expert próbowali odrobić stratę do rywali, ale ostatecznie to się nie udało i zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy PSP Solution. Dla PSP Solution Krzysztof Nowicki zanotował 20 punktów, 9 asysty, 6 przechwytów oraz 5 zbiórek, a Adam Rydwelski zanotował 9 punktów, 9 zbiórek oraz 9 asyst. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobył Jakub Zimecki, który zanotował 12 punktów, a Wojciech Wawrzyniak dołożył 10 punktów, 8 zbiórek oraz 7 asyst.

Godzina 18:20

AZS Collegium Medicum vs Leśne
54:50

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 20:19 dla zespołu Leśne. Jednak w III kwarcie zawodnicy AZS Collegium Medicum zagrali skuteczniej w ataku i lepiej w obronie co przełożyło się na wynik w tej kwarcie – 23:5. W IV kwarcie Marcin Deja i Sebastian Listecki próbowali odrobić stratę do rywali, ale niestety nie starczyło już czasu. Mecz wygrali zawodnicy AZS, wśród których 21 punktów zdobył Adam Frąckiewicz, a 18 punktów dołożył Tomasz Jęczmień. W zespole Leśne 27 punktów zdobył Marcin Deja, a Sebastian Listecki dorzucił 15 punktów i 11 zbiórek. To jednak nie wystarczyło, aby w tym dniu pokonać lepiej dysponowanych rywali.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs Rutech Łucznicy Bydgoszcz
67:47

Zespół Ivy Technology Basket Team po trzech zwycięstwach z rzędu chciał podtrzymać dobrą passę. Tak też się stało. Duża w tym zasługa Miłosza Osińskiego oraz Michała Soszki, którzy zdobyli łącznie 48 punktów, czyli o 1 punkt więcej niż przeciwnicy w całym spotkaniu. W dużej mierze dzięki tej dwójce zespół Ivy Technology Basket Team odniósł 4 z rzędu zwycięstwo. Dla pokonanych 14 punktów zdobył Miłosz Modliński, a Michał Erdmański dołożył 12 punktów oraz 11 zbiórek. Dla zwycięzców Miłosz Osiński zanotował 28 punktów (12/15 za 2), 12 zbiórek oraz 2 asysty.

Przewinienia techniczne:

Karol Romecki (Ivy Technology Basket Team)
Marcin Deja (Leśne)
Wojciech Wasilewski (AZS Collegium Medicum)