Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 5 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

5 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 21 października 2023 roku

Godzina 17:00

Żaroodporni vs Ciech Soda Inowrocław
69:67

Po trzech porażkach z rzędu zespół Żaroodpornych musiał coś zmienić, aby zacząć ponownie wygrywać. Pomysłem na rozwiązaniem tych problemów było zakontraktowanie Mistrza BNBA z 2011 roku – Jakuba Niedźwieckiego. Jak się okazało był to strzał w 10. Jakub podczas 25 minut spędzonych na parkiecie zanotował 9 punktów oraz 3 zbiórki, a podczas tego czasu spędzonego na boisku Jakub miał najwyższy +/- w drużynie, czyli +11. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną Żaroodpornych różnicą 2 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Mateusz Józefczyk, który zapisał na swoim koncie 16 punktów i 8 zbiórek. Dla pokonanych Bartłomiej Hałas zdobył 27 punktów, a Krystian Woźniak dorzucił 20 punktów.

Godzina 18:10

PakujTo vs FOX Barber Expert
65:41

Kibice zgromadzeni na tym meczu liczyli, że obejrzą mecz, który przeszedłby do historii BNBA. W zespole PakujTo występuje Piotr Robak i Adrian Barszczyk, a w zespole FOX Barber Expert grają ich ojcowie: Jacek Robak i Krzysztof Barszczyk. Pierwszy raz w historii dwóch ojców mogłoby zagrać przeciwko swoim synom w jednym meczu BNBA. Tak się jednak nie stało. Z wymienionej czwórki tylko Krzysztof Barszczyk pojawił się w tym dniu na parkiecie. Nie był to dla niego udany mecz, ani dla jego zespołu. Zatroszczył się o to Wojciech Szafranek, który zdobył 23 punkty, a Bartosz Pochocki dołożył 16 punktów, 9 zbiórek oraz 3 asysty. W zespole FOX Barber Expert na swoim poziomie zagrał tylko Wojciech Wawrzyniak, który zdobył 17 punktów, 7 zbiórek oraz 3 asysty. Jednak bez wsparcia wśród kolegów Wojciech nie był w stanie poprowadzić samodzielnie swojego zespołu do zwycięstwa.

Godzina 19:20

OZD Agawa vs Leśne
85:41

Bardzo dobrze ten sezon rozpoczął zespół OZD Agawa, który nadal pozostaje 1 z 2 niepokonanych zespołów w Extra Lidze BNBA. Tym razem ofiarą zawodników Agawy stał się zespół Leśne. Michał Kamieński trafił 8 z 10 rzutów z gry co przełożyło się na 18 punktów, do których dołożył 10 zbiórek oraz 3 asysty. Także 18 punktów zdobył Daniel Rowinias, a zespół OZD Agawa wygrał to spotkanie różnicą 44 punktów. Dla pokonanych tylko Zbigniew Mędelski zanotował dwucyfrową zdobycz punktową notując 17 punktów.

Godzina 20:30

Fundacja PVE/Husaria Basket Team vs NU HOMES Pretendenci
51:46

Od pierwszej minuty tego meczu trwała bardzo wyrównana walka. Po stronie NU HOMES za zdobywanie punktów zabrał się Patryk Krykant, który zanotował 17 punktów. Gdy wydawało się, że Pretendenci wyjdą z tego pojedynku zwycięsko to wtedy przypomniał o sobie Bartosz Stefański, który w IV kwarcie zdobył 8 ze swoich 15 punktów co przyczyniło się do ważnego zwycięstwa odniesionego nad Mistrzem 1 Ligi z poprzedniego sezonu.

Niedziela, 22 października 2024 roku

Godzina 16:00

E-Kancelaria/Iron Team vs Bydgoskie Byki/PM3D
67:47

Przed tym spotkaniem zespół Bydgoskich Byków miał bilans 3-1. Jednak zespół E-Kancelaria/Iron Team zrobił wszystko co mógł, aby ten bilans przeciwnikom pogorszyć. Zatroszczył się o to Filip Ciesielski i Jakub Olszewski. Filip zdobył 21 punktów trafiając 9 z 12 rzutów za 2, a Jakub dołożył 13 punktów na wysokiej skuteczności. Dzięki skutecznej grze tych dwóch zawodników zespół Iron Team z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę. W zespole Bydgoskich Byków najwięcej punktów zdobył Konstantyn Hlushcheniuk – 15. 13 punktów dołożył Wojciech Ruczyński, ale w tym dniu to nie wystarczyło, aby pokonać rywali i ustrzec się przed 2 porażką z rzędu.

Godzina 17:10

Rutech Łucznicy Bydgoszcz vs IV LO Emeryci i Renciści
33:30

Oba zespoły nie odniosły jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. Wiadomo było, że to się zmieni po 40 minutach tego meczu. W zespole IV LO o pierwszą wygraną dla swojego zespołu walczył Kamil Ludwiniak, który zdobył 12 punktów i uzbierał 8 zbiórek. Jednak w tym dniu starania Michała Lubomskiego i jego kolegów z zespołu Rutech Łucznicy Bydgoszcz zostały nagrodzone wygraną. Michał zanotował 16 punktów oraz 7 zbiórek i poprowadził swój zespół do 3-punktowego zwycięstwa.

Godzina 18:20

AZS Collegium Medicum vs Starzy Kumple/OVB
48:41

Zespół AZS Collegium Medicum dobrze wszedł w mecz prowadząc po pierwszych 10 minutach 12:1. W dalszej części meczu zespół Starych Kumpli starał się odrobić stratę do rywali. Jakub Truszczyński zdobył 24 punkty, ale bez wsparcia wśród kolegów nie był w stanie poprowadzić Starych Kumpli do zwycięstwa. Grający zespołowo zespół AZS zanotował 16 asyst oraz 43 zbiórki co przyczyniło się do wygranej. Adam Frąckiewicz zdobył 10 punktów, a po 8 punktów zdobyli: Tomasz Jęczmień & Mikołaj Winiecki, a co najważniejsze zespół Collegium Medicum odniósł 7-punktowe zwycięstwo.

Godzina 19:30

Ivy Technology Basket Team vs PSP Solution
60:53

Po porażce z zespołem PakujTo zespół PSP Solution musiał zmierzyć się z zespołem Ivy Technology Basket Team. Miłosz Osiński w tym dniu robił wszystko, aby zespół PSP odniósł drugą porażkę z rzędu. Jednak po III kwartach to zespół PSP Solution prowadził różnicą 3 punktów. W IV kwarcie Miłosz Osiński i Michał Soszka postarali się o to, aby to ich zespół wyszedł z tego spotkania zwycięsko. Miłosz zdobył 9 punktów, a Michał dołożył 5 punktów co przełożyło się na wygraną IV kwartę 24:14 i całe spotkanie różnicą 7 punktów. W całym meczu Miłosz zdobył 25 punktów, a Michał Soszka dołożył 14 punktów.
W zespole PSP Solution Adam Rydwelski zagrał najlepszy mecz w tym sezonie notując 20 punktów, 9 zbiórek oraz 5 asyst.

Przewinienia techniczne:

Przepiór Przemysław (E-Kancelaria/Iron Team)