MVP sezonu regularnego 2018/2019 w 1 i Extra Lidze wybrani!

Półfinały Play-off 2019 w BNBA za nami. Jeszcze dzisiaj postaramy się przedstawić krótkie opisy spotkań Nr 3 w półfinałach, ale najpierw przedstawimy MVP sezonu regularnego w 1 i Extra Lidze BNBA.

W każdej lidze udział w głosowaniu wzięli kapitanowie zespołów + Daniel Szynwelski oraz Jakub Robak. Każdy wybierał 3 zawodników, którzy w zależności od miejsca otrzymywali 5-3-1 punkty.

W 1 Lidze MVP sezonu regularnego został wybrany Kacper Woźniak z zespołu Husaria Basket Team, który w głosowaniu uzyskał 23 punkty przed Tomaszem Bednarskim (21 punktów) oraz Marcinem Dudkiem (14 punktów).
Kacper był najlepszym strzelcem 1 Ligi ze średnią 16,25 pkt/mecz rzucając z 51% skutecznością za 2 punkty. Kacper poprowadził swój zespół do 8 zwycięstw oraz 8 porażek co pozwoliło zająć Husarii 5 miejsce w tabeli po sezonie regularnym.

W Extra Lidze MVP sezonu został wybrany Maciej Maławy z zespołu Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka. Maciej w głosowaniu uzyskał 31 punktów przed Adamem Rydwelskim (16 punktów) oraz Patrykiem Krykantem (14 punktów). Maciej był najlepszym strzelcem Extra Ligi ze średnią 19,56 pkt/mecz, a do tego dołożył 9 zbiórek. Taka postawa przyczyniła się do tego, że Cegielnia osiągnęła bilans 15-3 w sezonie regularnym i zajęła 2 miejsce w tabeli.